Powiat

Dostali na kanalizację

W gronie beneficjantów znalazło się 7 gmin z powiatu kłobuckiego, które łącznie wnioskowały o prawie 25 milionów złotych.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FLICKR.COM
Dostali na kanalizację

GOSPODARKA. Siedem gmin w powiecie skorzysta z dużego dofinansowania na zadania kanalizacyjne w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę ocenionych projektów w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w ramach RIT północnego subregionu naszego województwa. W granicach dostępnych środków udzielono dofinansowania 18 projektom z gmin na łączną kwotę 59 milionów złotych. W gronie beneficjantów znalazło się 7 gmin z powiatu kłobuckiego, które łącznie wnioskowały o prawie 25 milionów złotych.

W Krzepicach skorzystają z dofinansowania na przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody. W Lipiu dofinansowanie pójdzie na budowę kanalizacji na odcinku Lipie– Napoleon–Parzymiechy wraz z wymianą rur azbestowo-cementowych na neutralne dla zdrowia. W gminie Miedźno będzie to kolejna część budowy kanalizacji w Ostrowach nad Okszą. Opatów zabierze się z kolei za kanalizowanie Iwanowic Dużych. Gmina Panki tego samego rodzaju inwestycję rozpocznie w Praszczykach, Kałmukach i Pacanowie; w tej ostatniej miejscowości zajmie się też odcinkiem wodociągu. W Przystajni zabiegali skutecznie o dofinansowanie z przeznaczeniem na budowę kanalizacji sanitarnej ulic Targowej, Słonecznej i Polnej. Natomiast w gminie Wręczyca Wielka rozpocznie się tego rodzaju inwestycja w Zamłyniu, Borze Zapilskim oraz Pile Pierwszej i Drugiej.

Jeszcze na etapie oceny formalnej akceptacji nie uzyskał natomiast wniosek gminy Popów w sprawie dofinansowania budowy kanalizacji w Smolarzach, Dąbrowie i Więckach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024