Pod naszym patronatem

II Smoczy Zlot Motocyklowy – SKL Dragon

II Smoczy Zlot Motocyklowy – SKL Dragon

Nasz ulubiony klub motocyklowy SKL Dragon i najlepsza impreza dla miłośników dwóch kół w regionie. Oczywiście pod naszym patronatem!

Po raz drugi odbył się Smoczy Zlot Motocyklowy. Jego organizatorem jest nasz miejscowy Klub Motocyklowy SKL Dragon. A scenerią – ośrodek w Zawadach i… ulice powiatu

Właśnie ta część zlotu, gdy dziesiątki motocyklistów wyruszają w paradę ulicami powiatu z Zawad do Kłobucka i z powrotem, jest najbardziej widowiskowa. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz uczestnicy zlotu w sobotę tuż po południu zawitali na swych pięknych, błyszczących maszynach na kłobucki rynek, przejeżdżając paradnie najpierw ulicą 11 Listopada, a później 3 Maja. W Kłobucku na rynku powitał ich burmistrz Jerzy Zakrzewski. Była też chwila na to, by z bliska obejrzeć okazale się prezentujące pojazdy, zrobić zdjęcia. Kto nie stracił okazji i widział paradę z bliska, wie, że to bardzo malownicze wydarzenie.

Cała impreza dla miłośników motocykli trwała właściwie już od piątku, gdy w ośrodku harcerskim w Zawadach otwarto zlot i gdy wieczorem odbyły się pierwsze dwa koncerty.

Klimaty – jak to przy motocyklach – głównie rockowe i mocne. W sobotę główny dzień zlotu na dobre rozpoczął się paradą motocyklową. Potem, po powrocie z Kłobucka, w Zawadach podziękowano sponsorom i rozgrywano konkurencje zlotowe. W pomiarach, który motocykl jest najgłośniejszy, w tym roku wyniki były nieco niższe niż przed rokiem, choć i tak maszyny narobiły sporo hałasu. Tym razem w pomiarach uczestniczyli policjanci. Przy czym z góry zapowiedziano, że za zbyt głośny tłumik nikt nie straci rejestracji – choć było sporo takich żartów. Biesiadna impreza pośród drzew ośrodka w Zawadach po południu przeszła znów w cykl koncertów – aż po późny wieczór. W niedzielę rano po śniadaniu przyszedł czas zamknięcia imprezy. Z roku na rok wygląda ona coraz okazalej, więc to na pewno nie ostatnia edycja. (jar)

„Promujemy Kłobuck”

GK: Ilu w tym roku motocyklistów zawitało na zlot organizowany przez SKL Dragon?
Zbigniew Sławuta, prezes SKL Dragon: W tym roku przyjechało w sumie około 400 osób. W tym z naszego powiatu wciąż jeszcze niezbyt wielu, bo może około 30.
GK: A skąd dojeżdżają do nas kluby motocyklowe?
Z.S.: Z różnych stron Polski. Z Mazur, z Bieszczad, z Poznania, Wrocławia, ze Śląska. Z bliższych stron z Lublińca. W tym roku gościliśmy na zlocie 20 klubów motocyklowych.
GK: Te szerokie kontakty są stąd, że sami do nich też jeździcie?
Z.S.: Tak, uczestniczymy w ich zlotach i w pewien sposób odwzajemniamy to, zapraszając na nasz Smoczy Zlot Motocyklowy.
GK: Czyli taki jest też powód organizowania zlotu motocyklowego na naszym terenie?
Z.S.: Tak, ale nie tylko. Przede wszystkim promujemy nasz Kłobuck. Kilka lat temu, kiedy zaczynaliśmy jeździć, nikt na zlotach nie wiedział, gdzie jest Kłobuck. Teraz się to zmieniło. Już wiedzą, gdzie leży nasze miasto i że to w pobliżu Częstochowy. (rozmawiał: jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod naszym patronatem

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Pod naszym patronatem

Zaczynają się Dni Długoszowskie

Jarosław Jędrysiak9 września 2020

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019