Kamińsko

Mężczyzna utonął w Liswarcie

Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br., w całej Polsce utonęło już blisko 100 osób. Tylko w minioną sobotę i niedzielę odnotowano aż 17 przypadków utonięć.
ARCHIWUM POLICJI
Mężczyzna utonął w Liswarcie

ŚMIERĆ. Do tragicznego zdarzenia doszło 29 lipca nad rzeką w rejonie Kamińska. Mimo próby reanimacji życie stracił 75-letni mężczyzna

W sobotę 29 lipca dwaj mężczyźni, ojciec i syn, wybrali się nad Liswartę w Kamińsku, aby łowić ryby. Przyjemne wspólne wędkowanie zakończyło się, niestety, tragedią.

– Około pierwszej po południu otrzymaliśmy zgłoszenie, że w wodzie, w Liswarcie, znajduje się mężczyzna i potrzebna jest nasza pomoc – informuje bryg. Robert Ladra, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Na miejscu strażacy, którzy przybyli tam jako pierwsza ze służb ratunkowych, zastali młodszego mężczyznę podtrzymującego ojca w wodzie, ale nie mogącego go wydobyć na brzeg.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że obaj mężczyźni łowili ryby, a w pewnym momencie młodszy z nich, syn, na jakiś czas poszedł do lasu. Gdy wrócił, jego ojciec był już w rzece. Od razu wezwał pomoc i próbował go ratować – relacjonuje st. sierż. Tomasz Solnica. Prawdopodobnie 75-latek zasłabł i zsunął się czy też wpadł z brzegu do rzeki.

– Strażacy po przybyciu na miejsce wydostali poszkodowanego na brzeg. Podjęto też od razu akcję reanimacyjną. Wkrótce na miejscu pojawił się też lekarz pogotowia ratunkowego. Ale podjęte działania ratunkowe okazały się bezskuteczne. Lekarz stwierdził zgon 75-latka – dodaje Ladra.

– Mężczyzna ten miał kłopoty z sercem. Prokurator, który podjął tę sprawę, zdecydował o wydaniu jego zwłok rodzinie bez prowadzenia dalszego postępowania. To był po prostu bardzo nieszczęśliwy wypadek – mówi Solnica.

Rzecznik straży przestrzega, że właśnie mamy warunki i okres, gdy jest największe ryzyko utonięć.

– To jest taki niebezpieczny okres w roku, gdy są upały i wiele osób spędza czas nad wodą. Niestety, ale czasem dochodzi do tragicznych utonięć. Dlatego apelujemy o ostrożność i kładziemy nacisk na profilaktykę – apeluje Ladra.

Nasza straż będzie demonstrować wszystkim zainteresowanym ratownictwo wodne na zalewie Zakrzew już w ten weekend. To jedno z dwóch formalnie dopuszczonych do użytku kąpielisk na terenie naszego powiatu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamińsko

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamińsko

Doczekali się asfaltu

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2020

Droga połączy części wsi

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020

„Parkitnówka” może być w tym roku

Redakcja9 maja 2016