Kamińsko

Droga połączy części wsi

Życie w malowniczej wsi na pewno ułatwi porządna droga. Stan dróg to w tym rejonie od dawna powód do zmartwień.
Droga połączy części wsi

DROGI. Gmina Przystajń bierze się za drogę łączącą dwie części Kamińska

Jednym z ważnych problemów tej położonej pośród lasów wsi jest stan tutejszych dróg. Zabudowa skupia się zwłaszcza przy dwóch z nich: tej biegnącej od Przystajni i drugiej, do niej równoległej. Połączenie między nimi w środku wsi zdecydowanie nie odpowiada współczesnym oczekiwaniom wobec nawierzchni drogowej. Ale to się wkrótce zmieni. Gmina podjęła inwestycję w tym miejscu.
Nowa droga wykonana będzie od skrzyżowania w pobliżu budynku 32A do skrzyżowania w pobliżu budynku 63 (wraz z tym skrzyżowaniem). W miejsce fatalnej drogi – w zasadzie w klasie drogi gruntowej – mieszkańcy uzyskają 5,5-metrowy asfalt na całym odcinku mającym długość 540 metrów. Oczywiście droga ma powstać z poboczami, z odwodnieniem – bo tak się dziś buduje. Szczegóły nie są jednak dziś znane, gdyż zostaną ustalone w czasie projektowania drogi. Bo gmina chce zrealizować tę inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj” – czyli to wykonawca drogi będzie brać na siebie wykonanie projektu. Oczywiście wedle wytycznych inwestora, czyli gminy.
Na razie jest ogłoszony przetarg. Wszędzie mówi się, że w obecnej sytuacji gospodarczej raczej nie ma problemów ze znalezieniem chętnych na wykonanie robót budowlanych, więc nie ma tu powodów do obaw. Po niezbędnej analizie z otrzymanych ofert powinna być wybrana jedna. Będzie też wtedy wiadomo, ile ma kosztować przebudowa drogi w Kamińsku. Gdy wszystkie decyzje już zapadną, inwestycja ma być realizowana najdłużej do 30 października. Czyli – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – już tej jesieni mieszkańcy pojadą nowym asfaltem. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamińsko

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamińsko

Doczekali się asfaltu

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2020

Mężczyzna utonął w Liswarcie

Jarosław Jędrysiak8 sierpnia 2017

„Parkitnówka” może być w tym roku

Redakcja9 maja 2016