Powiat, A i B klasa

Czy osłabiony Płomień powalczy z Wierzbiem?

W sobotę (12.08., 17.00) osłabiony B-klasowy Płomień Borowe podejmować będzie LKS Wierzbie. Przy piłce pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z Huraganu Jezioro Jakub Chyra (Płomień).
Stanisław Wrzesiński
Czy osłabiony Płomień powalczy z Wierzbiem?

PIŁKA NOŻNA. Podczas weekendu A- i B-klasowe rozgrywki zainauguruje Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu, gdzie powiat kłobucki będzie reprezentowany przez trzy zespoły

W najsilniejszej od wielu lat 14-zespołowej A klasie lublinieckiej (aż trzej spadkowicze z częstochowskiej okręgówki: Unia Kalety, Liswarta Lisów i LKS Sieraków Śląski) oraz rezerwie IV-ligowej Sparty Lubliniec będą rywalizować Huragan Jezioro i Płomień Przystajń. W niedzielę (13.08., 17.00) Huragan zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Kochanowice, a Płomień Przystajń spotka się w Kuczowie z Małąpanwią.

B-klasowy Płomień Borowe w sobotę (12.08., 17.00) zmierzy się z LKS -em Wierzbie. Podopiecznym Wojciecha Wysokiego przyjdzie w tegorocznym sezonie rywalizować również w najsilniejszych oraz najliczniejszych (14 drużyn) w ostatnich latach B-klasowych rozgrywkach (trzej A-klasowi spadkowicze: Rybak Ciasna, Unia Lisowice i Śląsk Koszęcin). – Niestety z różnych względów w pierwszym spotkaniu z solidnym Wierzbiem nie będziemy mogli skorzystać z kilku podstawowych zawodników (m.in. Michał Wochnik, Tomasz Szewczyk czy Mateusz Wróbel) – informuje prezes Płomienia Borowe Tomasz Kmieć.

W rozegranym w Olsztynie tzw. Superpucharze B klasy Alkas Aleksandria pokonał Dąbrowiankę Dabrowa Zielona 2:0 (1:0). Superpuchar A klasy zdobył Orzeł Kiedrzyn, walkowerem wygrywając ze Spartą Szczekociny.

Składająca się z dwóch 14-zespołowych grup A klasa częstochowska wystartuje w weekend 19/20 sierpnia, a tydzień później (26/27.08.) na boisko wybiegną przedstawiciele B klasy, złożonej również z dwóch grup (w grupie I zagrają ostatecznie A-klasowy spadkowicz Sparta Nowa Wieś oraz Znicz II Kłobuck i Olimpia II Truskolasy). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A i B klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A i B klasa

Seniorskie podsumowanie sezonu 2016/2017. Część II

Stanisław Wrzesiński21 lipca 2017

Porażka Znicza Kłobuck z Orłem Kiedrzyn

Redakcja23 kwietnia 2017

Niespodzianka w Szarlejce

Redakcja4 kwietnia 2017