Powiat, klasa okręgowa

Startuje częstochowska okręgówka

W ostatnim przedsezonowym sparingu Olimpia Truskolasy 4:4 zremisowała ze spadkowiczem z okręgówki Liswartą Krzepice. Przy piłce 19-letni Adam Płuciennik (Olimpia).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Startuje częstochowska okręgówka

PIŁKA NOŻNA. W najbliższy weekend (12-13.08.) piłkarski sezon 2017/2018 zainauguruje częstochowska okręgówka, która będzie się składała z jednej 18-zespołowej grupy. tym samym najwyższa w regionie częstochowskim klasa rozgrywkowa powraca do stanu z sezonu 2013/2014, gdy również w jednej grupie rywalizowało 16 zespołów (w tym KS Panki, Pogoń Kamyk i Znicz Kłobuck z naszego powiatu)

W tegorocznym sezonie w 18-zespołowej klasie okręgowej powiat kłobucki będzie reprezentowany przez cztery drużyny: IV-ligowego spadkowicza KS Panki, Amatora Golce, Pogoń Kamyk i Olimpię Truskolasy (5:2 w barażu z Czarnymi Starcza). Zgodnie z regulaminem rozgrywek z okręgówki wypadną dwa ostatnie zespoły (tj. zajmujące 17. i 18. miejsce), a trzy kolejne (tj. z miejsc 14., 15. i 16.) rozegrają jeden mecz barażowy (losowania par dokona Wydział Gier CzOZPN) na neutralnym boisku z wicemistrzami dwóch A klas częstochowskich oraz A klasy lublinieckiej). Automatycznie do klasy okręgowej awans wywalczą mistrzowie (trzy zespoły) A klasy częstochowskiej (grupa I i II) oraz lublinieckiej. Do IV ligi śląskiej awansuje natomiast mistrz częstochowskiej okręgówki (pod warunkiem spełnienia wymogów licencyjnych). W przypadku spadku większej liczby zespołów z regionu częstochowskiego z IV ligi śląskiej (w sezonie 2017/2018 nasz region reprezentują: MKS Myszków, Polonia Poraj, Raków II Częstochowa oraz beniaminek Sparta Lubliniec) do A klasy zostaną automatycznie zdegradowane więcej niż trzy drużyny.
Nastąpiły również dwie kluczowe zmiany w regulaminie ramowym ŚlZPN: w seniorskich rozgrywkach IV ligi, klasy okręgowej oraz klasy A, B i C drużyny są uprawnione do wymiany siedmiu zawodników przez cały czas trwania zawodów bez prawa ich powrotu do gry (z zastrzeżeniem, że w drugiej połowie zawodów można dokonać jedynie czterech wymian), a z zasad spotkań klasy okręgowej i A klasy wykreślono zapis o obowiązku gry zawodników młodzieżowych w ciągu całego meczu (od 1 lipca w drużynach klasy okręgowej i A klasy może występować 11 seniorów w podstawowym składzie, a 7 seniorów przebywać na rezerwie).

Zmiany kadrowe
Z IV-ligowym spadkowiczem KS -em Panki (pozostał trener Michał Skowron) rozstali się Artur Kierat (Warta Działoszyn, IV liga łódzka), Dmitrii Tanchyk (powrót na Ukrainę), Sebastian Dobosz (koniec wypożyczenia z Rakowa II Częstochowa), Kamil Ciapa (Znicz Kłobuck), Damian Janoszka (Tęcza Wielowieś), Bartosz Pławczyk (wyjazd do Niemiec) oraz Adrian Woszczyna (nie wznowił treningów). Do klubu przybyli natomiast Damian Woźniak (Warta Działoszyn), bramkarze: Dariusz Sobolewski (Błękitni Libidza) i Karol Sakowski (Wawel Wirek), Damian Olszewski i Dawid Kierat (z drużyny juniorów) oraz Michał Mirek i Mariusz Brzęczek, którzy wznowili treningi.
Duże zmiany kadrowe nastąpiły w szóstym zespole ubiegłorocznego sezonu częstochowskiej okręgówki, Amatorze Golce. Po kilku latach do Pogoni Kamyk powracają Michał Wróblewski, jeden z najlepszych strzelców okręgówki, i Konrad Nowak. Do A-klasowej Liswarty Lisów został wypożyczony Kajetan Kmieć, do Victorii Częstochowa powrócił Maciej Nabiałek, do A-klasowych zespołów Znicza Kłobuck i Błękitnych Libidza przeszli odpowiednio Dawid Korczak i Kamil Sajecki, a do B-klasowego Płomienia Borowe rezerwowy bramkarz Dawid Rębielak. W Amatorze w roli grającego trenera pozostaje Jacek Rokosa. Do zespołu dołączyli Bartłomiej Bartelak (Sokół Wręczyca), Paweł Nowak (Skra II Częstochowa), Michał Knop (Maraton Waleńczów) oraz powracający po kontuzji Tomasz Brzęczek i Paweł Suchanek, który po powrocie z zagranicy wznowił treningi. Z drużyną trenuje również grający w przeszłości w Amatorze Paweł Warchoł (Olimpia Truskolasy). W Pogoni Kamyk (trener Cezary Siwy) spośród nowych nabytków zobaczymy, oprócz Wróblewskiego i Nowaka (obaj Amator Golce), Marka Juszczyka i Tomasza Jarczoka (obaj Lotnik Kościelec) oraz Arkadiusza Lamcha i Filipa Stelmacha z juniorskiego zespołu Rakowa. Do szerokiej kadry Olimpii Truskolasy (grający trener Marcin Zalewski), której drużyna rezerwowa została zgłoszona do B klasy i która składa się w większości z młodych zawodników, dołączyli 18-letni Jakub Troczka (Raków II Częstochowa), 19-letni Adam Płuciennik (Gwarek Zabrze) oraz mieszkający w Dankowicach zaledwie 16-letni Dominik Kempiński (juniorzy młodsi Rakowa). W nowym sezonie częstochowski Stradom poprowadzi mieszkający w Kłobucku Andrzej Wróblewski.

W I kolejce częstochowskiej okręgówki zagrają

w sobotę (12.08., 17.00): LZS Mrzygłód k. Myszkowa – Olimpia Truskolasy, Płomień Kuźnica Marianowa (boisko w Dźbowie) – KS Panki (IV-ligowy spadkowicz), Orzeł Psary/ Babienica (beniaminek) – Victoria Częstochowa, Orzeł Kiedrzyn (beniaminek) – Warta Mstów, Stradom AJD Częstochowa – Gmina Kłomnice, Zieloni Żarki – Warta Kamieńskie Młyny, a w niedzielę (13.08., 17.00): Amator Golce – Jedność Boronów, Lotnik Kościelec – Pogoń Kamyk i Sparta Szczekociny – MLKS Woźniki (beniaminek).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, klasa okręgowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019