Bieganie

Pozytywny Bieg Przełajowy

Ambasadorem VII Pozytywnego Biegu Przełajowego w Szarlejce jest doskonale znana z tras biegowych naszego powiatu częstochowianka Mariola Sojda.
Stanisław Wrzesiński
Pozytywny Bieg Przełajowy

Już dzisiaj w Szarlejce (ul. Łukaszewicza 239) odbędzie się siódma edycja Pozytywnego Biegu Przełajowego. Ogólnopolska impreza biegowa odbędzie się w ramach organizowanego przez stowarzyszenie na rzecz integracji społeczności lokalnej „Pozytywnie- Aktywni” IX Pozytywnego Festiwalu Leśnego (początek o godz. 15.00)

O godz. 13.00 na 10-kilometrowej trasie, wiodącej leśnymi ścieżkami i ulicami Szarlejki, rywalizację rozpoczną biegacze. Dziesięć minut później z drugiej strefy startowej na krótszą, 5-kilometrową trasę wyruszą zwolennicy nordic walking. Każdy uczestnik VII Pozytywnego Biegu Przełajowego otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi (I-III miejsce) w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w biegu oraz marszu nordic walking zostaną nagrodzeni pucharami i upominkami. Ponadto biegaczki i biegacze będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii mieszkańców Szarlejki, Kalei, Lgoty, Wydry i Pierzchna.

– Do biegu zgłosiło się już 129 uczestników. Biuro zawodów będzie czynne w dniu imprezy biegowej w godz. 9.00-12.40. Wysokość opłaty startowej w dniu biegu wynosi 30 złotych (z koszulką 50 złotych) – informuje i jednocześnie zaprasza na najbardziej pozytywny bieg w Polsce jego dyrektor, Kamil Radomski. W ubiegłorocznym, VI Pozytywnym Biegu Przełajowym triumfowali Agnieszka Jeż z Lelowa oraz ambasador biegu, a zarazem m.in. brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy Seniorów na 1500 metrów z Paryża (2011 r.) oraz złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów na 1500 metrów z Tampere (2003 r.) Bartosz Nowicki (MKL Szczecin). Tegorocznym ambasadorem Pozytywnego Biegu Przełajowego jest doskonale znana z tras biegowych naszego powiatu Mariola Sojda. Mieszkająca w Częstochowie Sojda jest nauczycielką wychowania fizycznego oraz biegaczką specjalizującą się w biegach długich oraz górskich. Ma za sobą również starty w triathlonie, duathlonie oraz crossduathlonie. W swojej bogatej w sukcesy biegowej karierze była m.in. wicemistrzynią Polski juniorek na 2000 metrów z przeszkodami, srebrną medalistką mistrzostw Polski w biegach przełajowych oraz wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w biegach górskich (styl anglosaski i alpejski). Uczestniczyła również w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych (Grossetto we Włoszech) oraz Mistrzostwach Europy i Świata w Biegach Górskich. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bieganie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bieganie

Jesienne mistrzowskie bieganie w Parzymiechach

Redakcja2 października 2016

Mateusz Pawełczak powiększa przewagę

Redakcja6 lutego 2016

II Zimowy Maraton Na Raty

Redakcja22 stycznia 2016

Maratońska życiówka Rafała Dryndy

Redakcja10 listopada 2015