Powiat, A klasa

Efektowne wygrane Znicza Kłobuck i Okszy Łobodno

W wygranym 8:0 (5:0) przedpołudniowym sobotnim pojedynku z Maratonem Walenczów dwie bramki zdobył kapitan Znicza Kłobuck Mariusz Pawelec.
Stanisław Wrzesiński
Efektowne wygrane Znicza Kłobuck i Okszy Łobodno

PIŁKA NOŻNA. Od wysokich wygranych rozpoczęły tegoroczną A-klasową rywalizację w Podokręgu Częstochowa drużyny Znicza Kłobuck i Okszy Łobodno. Z drugiego zwycięstwa cieszyli się natomiast piłkarze występującego w A klasie lublinieckiej Huraganu Jezioro

O ile przekonywająca wygrana Znicza Kłobuck, nazywanego z powodu licznych wzmocnień zawodnikami z wyższych klas rozgrywkowych Aklasowym Cosmosem, z Maratonem Waleńczów nikogo nie powinna dziwić, o tyle wysokość zwycięstwa Okszy Łobodno ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, Gromem Miedźno, już na pewno powinna zastanawiać. Dla Znicza w wygranym 8:0 (5:0) meczu z Maratonem po dwie bramki zdobyli pozyskani przed sezonem Kamil Wojtyra (Raków Częstochowa), Krzysztof Łazowski (Zawisza Pajęczno) i Mariusz Pawelec, a także Mariusz Szleper (samobójczą) oraz najładniejszą, po uderzeniu z tzw. pierwszej piłki z ponad 20 metrów z półwoleja, Łukasz Kmieć.

Piłkarze z Łobodna już po pierwszej połowie rozgrywanego w festynowej atmosferze derbowego meczu z Gromem prowadzili 5:0. Strzelecką siedmiobramkową kanonadę rozpoczął w 12. minucie kapitan Łukasz Kostek, a zakończył ją w 85. Kamil Drab. W międzyczasie trzy gole zdobył Rafał Kudroń, a po jednym uzyskali Damian Turek i Dawid Pietrzak.

Nie tak wyobrażał sobie na pewno A-klasową inaugurację nowy prezes Naprzodu Ostrowy, Norbert Magdziarz (zastąpił długoletniego sternika klubu, Krzysztofa Soleckiego). Naprzód, pomimo boiskowej derbowej wygranej 2:1 (2:0) z Błękitnymi Libidza (honorowy gol Roberta Kowalczyka) po celnych trafieniach z wolnego Łukasza Krawczyka i Tomasza Wypycha, otrzymał walkower z powodu gry nieuprawnionego zawodnika (Marcin Pełka). W zespole gospodarzy w końcówce spotkania zadebiutowali Dawid Mielczarek, grający w przeszłości w Okszy Łobodno, oraz 16-letni Mateusz Melka. W grupie II pierwszym liderem, po wygranej 5:0 z Jurą Niegowa, została Mała Panew Cynków. Z beniaminków znakomicie zaprezentował się KS Złoty Potok, który 5:2 pokonał Unię Rędziny. Spośród trzech spadkowiczów z okręgówki przegrali jedynie Czarni Starcza (w Kruszynie 1:4 z Kmicicem). Z powodu kłopotów kadrowych drużyny GLKS-u Siedlec Duży/Gniazdów nie odbyło się spotkanie z Pilicą Koniecpol.

– Klubowi działacze GLKS-u do najbliższej środy dopełnią obowiązku rejestracyjnego zawodników i pomimo kłopotów kadrowych wystartują w A-klasowych rozgrywkach – informuje prezes Podokręgu Częstochowa Bartosz Rachwał.

Z kompletem sześciu punktów trzecie miejsce w A klasie lublinieckiej zajmuje Huragan Jezioro, który 4:3 (2:2) wygrał z Pokojem Sadów.

– W pierwszej połowie gole strzelali Dawid Greliński i Patryk Mańka. Na początku drugiej Pokój najpierw przestrzelił karnego, a następnie objął prowadzenie 3:2. Ponadto w 50. minucie czerwona kartką został ukarany Mańka. Grając w osłabieniu, zdobyliśmy kolejne dwie bramki, które uzyskali Łukasz Kaczmarzyk oraz, zwycięską (głową), Łukasz Fijałkowski – opowiada o wygranym spotkaniu kierownik Huraganu Zbigniew Paruzel.

Na piątej pozycji plasuje się Płomień Przystajń, który po dwóch golach Piotra Matyi oraz jednym Mateusza Piśniaka 3:0 (1:0) pokonał Błękitnych Herby. Liderem jest Liswarta Lisów (5:1 z Rybakiem Ciasna), a wiceliderem Unia Kalety, która w najciekawszym meczu II kolejki 2:1 zwyciężyła Promień Glinica.

W najbliższej, III kolejce, w sobotę (26.08., 17.00) Płomień zmierzy się na wyjeździe ze spadkowiczem z okręgówki, LKS-em Sieraków Śląski, a Huragan w niedzielę (27.08., 17.00) spotka się w Ciasnej z przywróconym ponownie do A-klasowej rywalizacji Rybakiem.

A klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (I kolejka): Junior Szarlejka-Grom Cykarzew 0:1 (Adam Kozioł), Płomień Czarny Las-Liswarta Krzepice 1:3 (Damian Wolski; Rafał Kasprzak-2, Mateusz Mońka), Orlik Blachownia-Liswarta Popów 0:0, Alkas Aleksandria- Sokół Wręczyca Wielka 0:1 (Kamil Caban), Naprzód Ostrowy-Błękitni Libidza 0:3 (vo).

II kolejka (26.08., 14.30): Znicz-Alkas;
(26.08., 17.00): Maraton-Błękitni, Miedźno- Junior, Krzepice-Oksza, Sokół- Orlik;
(27.08., 17.00): Popów- Płomień, Cykarzew-Naprzód.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A klasa

Przegrana Okszy z Lotnikiem

Stanisław Wrzesiński6 września 2019

Znicz Kłobuck mistrzem jesieni grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński17 listopada 2017

Pierwszy A-klasowy punkt Maratonu Waleńczów

Stanisław Wrzesiński3 listopada 2017

Władysław Kłak nowym trenerem Juniora Szarlejka

Stanisław Wrzesiński27 października 2017

Pogromy Huraganu, Płomienia i Maratonu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Naprzód wygrywa z Gromem

Stanisław Wrzesiński8 września 2017