Powiat, I, II, III i IV liga

Wyrównująca bramka Artura Pląskowskiego

Mieszkający w Dankowicach k. Krzepic Artur Kierat (z lewej, przy piłce), który poprzedni sezon spędził w IV-ligowym KS-ie Panki, strzela bramki występującej w IV lidze łódzkiej Warcie Działoszyn.
Stanisław Wrzesiński
Wyrównująca bramka Artura Pląskowskiego

PIŁKA NOŻNA. W zremisowanym 1:1 (0:1) spotkaniu z Unią Tarnów wyrównującą bramkę dla zajmującego trzecie miejsce III-ligowego (grupa IV) Podhala Nowy Targ zdobył w 60. minucie pochodzący z Krzepic Artur Pląskowski

23-letni wychowanek Liswarty Krzepice, który tuż przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu trafił do Podhala, rozwiązując kontrakt z I-ligowym GKS-em Tychy (w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu 2016/2017 występował na wypożyczeniu w III-ligowym BKS-ie Stal Bielsko-Biała), w 46. minucie zmienił Marcina Przybylskiego (ostatnio II-ligowa Olimpia Zambrów), z którym najprawdopodobniej przyjdzie mu rywalizować o miejsce w ataku III-ligowej drużyny z Nowego Targu.

Po drugiej porażce z rzędu, tym razem 1:3 (0:2) z GKS-em Katowice, na XII miejsce w tabeli spadł Iligowy beniaminek Raków Częstochowa. W VI kolejce Raków w sobotę (26.08., 17.00) zmierzy się z posiadającym ekstraklasowe aspiracje Zagłębiem Sosnowiec. Podstawowym zawodnikiem zajmującego XI miejsce w II-ligowej tabeli Rozwoju Katowice (1:1 z Garbarnią Kraków) jest kolejny wychowanek Liswarty Krzepice, 23-letni Przemysław Mońka.

W przegranym 0:1 (0:1) spotkaniu z Stalą Brzeg oraz w obecności rzadko spotykanej na III-ligowym poziomie tysięcznej publiczności (festyn z okazji 50-lecie brzeskiej piłki), a także piłkarskich gwiazd z przeszłości na trybunach (m.in. Grzegorz Lato i Jan Domarski) w barwach częstochowskiej Skry od pierwszej minuty zagrali mieszkający w Kłobucku 27-letni Krzysztof Napora oraz pochodzący z Wręczycy Wielkiej 28-letni Sławomir Ogłaza. W 59. minucie w zajmującej po czterech kolejkach siódme miejsce (grupa III) III-ligowej Skrze Częstochowa zadebiutował 21-letni Robert Brzęczek, syn Jerzego Brzęczka, pochodzącego z Truskolasów srebrnego medalisty IO z Barcelony.

W przegranym 1:4 (0:1) wyjazdowym pojedynku z prowadzącymi w tabeli grupy pierwszej IV ligi śląskiej Szombierkami Bytom całe spotkanie w Rakowie II Częstochowa rozegrał wychowanek Znicza Kłobuck, zaledwie 15-letni Oskar Krzyżak. Liderujący po pierwszej kolejce tegoroczny IV-ligowy beniaminek, tj. Sparta Lubliniec, 4:8 (trzy gole Bogusława Borowca) uległa na wyjeździe Piastowi II Gliwice. MKS Myszków 4:0 pokonał Górnika Piaski, a Polonia Poraj 0:3 przegrała w Ornontowicach z Gwarkiem. W zajmującej po dwóch kolejkach szóste miejsce w IV lidze łódzkiej Warcie Działoszyn bardzo dobrze spisuje się występujący w poprzednim sezonie w KS-ie Panki mieszkający w Dankowicach k. Krzepic 22-letni Artur Kierat (m.in. bramka w wygranym 4:1 meczu z Omegą Kleszczów). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, I, II, III i IV liga

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, I, II, III i IV liga

Wyjazdowa wygrana podopiecznych Pawła Ściebury

Stanisław Wrzesiński20 września 2018

Pląskowski przeciwko Mońce

Redakcja2 maja 2016