Powiat, B klasa

Płomień Borowe postraszył lidera z Hadry

W X kolejce B klasy lublinieckiej Płomień Borowe 1:3 (1:0) przegrał z prowadzącym w tabeli Żwirexem Hadra. O piłkę walczą Mateusz Wróbel (Płomień, z lewej) z posiadającym ekstraklasową przeszłość Robertem Załęskim (Żwirex). STANISŁAW WRZESIŃSKI
Płomień Borowe postraszył lidera z Hadry

PIŁKA NOŻNA. Drużyna z Borowego, zajmująca w B klasie lublinieckiej dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, napędziła stracha liderującemu Zwirexowi Hadra, który w dotychczasowych ośmiu spotkaniach zgromadził komplet 24 punktów

Podopieczni Wojciecha Wysockiego (których piłkarski potencjał zdecydowanie nie odpowiada zajmowanej w B-klasowej tabeli pozycji) sobotni pojedynek z liderującym Żwirexem rozpoczęli w znakomitym stylu. Już w drugiej minucie, po faulu na Jarosławie Koszalu, karnego na bramkę zamienił kapitan Jakub Chyra. Gospodarze grali z rozmachem, stwarzali kolejne dogodne sytuacje bramkowe, a patrząc na ich grę, miało się wrażenie, że to Płomień jest zdecydowanie wyżej w tabeli od Żwirexu. Niestety nie byli skuteczni (m.in. Mateusz Wróbel, 21-letni Patryk Augustynowicz, grający po raz pierwszy w zespole wychowanek Olimpii Truskolasy, czy będący motorem napędowym drużyny Michał Wochnik). Od drugiej połowy do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście, czego efektem była najpierw wyrównująca bramka Sylwestra Seligi w 54. minucie, a następnie dwie kolejne Patryka Wołowczyka (w 68. i 88. minucie). Przez pierwsze 28 minut na boisku przebywał 48-letni Robert Załęski, posiadający 97 ekstraklasowych występów w częstochowskim Rakowie (w latach 1994-1998) na pozycji pomocnika.

W B klasie lublinieckiej Żwirex wyprzedza o 5 punktów Śląsk Koszęcin, a o sześć Victorię Strzebiń. W XI kolejce Płomień Borowe pauzuje. W grupie I B klasy częstochowskiej pozycję lidera, po wyjazdowej wygranej 5:1 (1:1) z Olimpią II Truskolasy, utrzymał Start Soborzyce. Piłkarze z Soborzyc dopiero w drugiej połowie przełamali opór młodych zawodników z Truskolasów, dla których wyrównującego gola w 37. minucie zdobył niespełna 16-letni Kacper Paruzel. Dla Startu celnie strzelali Damian Sztymala (dwukrotnie), Sebastian Łopuszański, Hubert Wodzisławski i Tomasz Piekacz (z karnego). Mający na koncie jednopunktową stratę Znicz II Kłobuck otrzymał trzy punkty walkowerem, ponieważ ostatnia w tabeli Warta Zawada nie dojechała na mecz z wiceliderem. Wyjazdowa porażka 2:4 (2:2) z Metalem Rzeki Wielkie kosztowała natomiast Spartę Nowa Wieś spadek z trzeciego na piąte miejsce w tabeli grupy I. Dla Sparty bramki strzelali Łukasz Całusiński i Dawid Witkowski.

Metal, który w pierwszej połowie dwukrotnie doprowadzał do wyrównania (za sprawą Mateusza Mielczarka oraz Adriana Olesiaka), ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po celnych strzałach Damiana Barysia (w 84. minucie) oraz ponownie Adriana Olesiaka (w 91. minucie).

W grupie II pauzował Ajaks Częstochowa, prowadzący w tabeli z kompletem 21 punktów. Dotychczasowy wicelider, Lot Konopiska (który przed tygodniem 1:3 uległ Ajaksowi), tym razem nadspodziewanie wysoko – 0:7 (0:3) – przegrał, również na wyjeździe, z Lelovią Lelów, która dzięki tej wygranej awansowała na pozycję wicelidera. Ajaks ma trzypunktową przewagę nad Lelovią, a pięć punktów tracą Unia Masłońskie i Lot Konopiska.

B klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (VIII kolejka): Iskra Mokrzesz-Płomień Lgota Mała 2:2 (Kamil Walasek, Michał Bagnecki; Paweł Kruk, Mateusz Cieślak), Polonia-Unia Widzów- Biała Gwiazda Krasice 2:4 (Konrad Organa, Kamil Musiał; Kamil Boral-2, Michał Mizgała, Bartosz Mermer).

IX kolejka (22.10., 14.30): Sparta-Iskra, Start-Znicz II, Biała Gwiazda-Olimpia II, Płomień-Widzów, Warta-Metal.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, B klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, B klasa

Pomeczowe weryfikacje zmieniły tabele

Stanisław Wrzesiński13 października 2017

Wysokie wygrane rezerw Znicza i Olimpii

Stanisław Wrzesiński6 października 2017

Sparta Nowa Wieś wygrywa w strugach deszczu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Dziesięć bramek 17-letniego Kamila Sztymali

Stanisław Wrzesiński15 września 2017

Znicz II Kłobuck liderem grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński8 września 2017

Bezbramkowy remis Płomienia Borowe

Stanisław Wrzesiński18 sierpnia 2017