Ekologia

Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Program będzie skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.
pinterest.com
Energooszczędne domy drewniane. Będzie pomoc

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kończy konsultacje projektu programu „Poprawa jakości powietrza. Dofinansowanie energooszczędnych domów drewnianych”. Jego celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO 2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków

Koniec konsultacji wyznaczono na dzisiaj, 1 grudnia, na godz. 15.30. Uwagi, komentarze i propozycje zmian zgłaszane podczas konsultacji – jak informuje narodowy fundusz – będą pomocne przy tworzeniu oferty – tak, żeby odpowiadała ona potrzebom i możliwościom odbiorców współfinansowania. Trzeba jednak pamiętać, że uwagi składane anonimowo nie będą brane pod uwagę.

– Dofinansowanie budownictwa drewnianego doskonale wpisuje się w „Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020” oraz w cele NFOŚiGW, do których należy m.in. wspieranie przedsięwzięć mających na celu poprawę jakości powietrza, zlokalizowanych w słabiej rozwiniętych regionach kraju, dzięki czemu kierowane środki, obok walorów ekologicznych, odgrywają ważną rolę w procesie społecznego i gospodarczego rozwoju Polski – informuje NFOŚiGW w Warszawie.

Korzystając z doświadczeń z Programu Priorytetowego „Poprawa efektywności energetycznej. Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”, narodowy fundusz przygotował program dofinansowania energooszczędnych domów drewnianych. Będzie on skierowany do osób fizycznych chcących zbudować lub kupić jednorodzinny dom drewniany.

– Program jest jednym z głównych działań projektu realizowanego we współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Lasami Państwowymi pn. „Polskie domy drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”, który jest uzupełnieniem rządowego programu „Mieszkanie plus”, a tym samym odpowiedzią na niewystarczającą liczbę mieszkań na polskim rynku – podkreśla NFOŚiGW.

Celem głównym jest upowszechnienie stosowania drewna w budownictwie, a przez to ograniczenie emisji CO2 przy produkcji materiałów budowlanych oraz zwiększenie magazynowania dwutlenku węgla w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

Dlaczego należy wymienić „ kopciucha” na ekologiczne źródło ciepła

Ewa Chojnacka18 sierpnia 2022

Zmiany w Programie „Czyste Powietrze” – prefinansowanie inwestycji

Ewa Chojnacka20 lipca 2022

Zakaz pieców gazowych. Decyzja UE przemebluje rynek grzewczy w Polsce

Marcin Syguda13 czerwca 2022

Deklaracje CEEB w praktyce

Ewa Chojnacka31 maja 2022

Jak oszczędzać energię w domu

Ewa Chojnacka12 maja 2022

Rolnictwo przyjazne planecie

Ewa Chojnacka6 maja 2022