Koszęcin

Cietrzewisko i mistrzostwa drwali po raz dziewiąty!

To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej.
ARCH.
Cietrzewisko i mistrzostwa drwali po raz dziewiąty!

IMPREZA. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na familijny Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”, który odbędzie się 11 i 12 sierpnia. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich, kultywowanych w tym regionie. Wstęp wolny

To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie. Jak co roku do muzycznego współzawodnictawa staną także sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk”, od godz. 9:00. Na koncert laureatów zapraszamy tego samego dnia o godz. 15:00. Wśród innych, muzycznych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Grzegorz Poloczek, Blue Party i Kwaśnica Bawarian Show. Znanych i lubianych przebojów w ich wykonaniu będzie można posłuchać w niedzielę, 12 sierpnia.

– Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również najlepsi drwale, których widowiskowe zawody w ramach Mistrzostw Polski Drwali rozpoczną się w niedzielę od godziny 8:30 i potrwają aż do 17:30 – informuje Agnieszka Kukuła, rzeczniczka zespołu „Śląsk”. – W tym roku po raz drugi zobaczymy także rywalizację w timbersport, czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Na Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports zapraszamy w sobotę o godz. 16:00.

Także w sobotę, ale nieco wcześniej, bo o godz. 13:30, w ramach Regionalnych Dni Lasu zostanie posadzony „Dąb Niepodległości”. Wśród dodatkowych atrakcji m.in. stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Po raz pierwszy zaproszenie na „Cietrzewisko” przyjęli krakowscy Bracia Kurkowi, którzy przyjadą ze swoją wystawą pamiątek. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie, przyjadą także drwale z Białorusi, którzy gościnnie zaprezentują swój kunszt. Nie zabraknie stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”.

Organizatorem pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Koszęcin

Roztańczone „Cietrzewisko” w Koszęcinie

Adam Świerczyński21 września 2021

Zespół „Śląsk” pojedzie na Expo 2020

Adam Świerczyński10 czerwca 2021

Ewakuacja DPS w Koszęcinie. Jest tam 17 zakażonych

Adam Świerczyński2 kwietnia 2020

Zbigniew Cierniak Osobowością Kultury Sukcesu

Adam Świerczyński5 marca 2020

Wielki pokaz historycznych zaprzęgów

Ewa Chojnacka9 sierpnia 2019

Koszęciński basen na drugim miejscu w województwie

Adam Świerczyński10 stycznia 2018