Kłobuck, region

Wpadł diler narkotyków

Diler został zatrzymany w czasie świetnie przygotowanej akcji policji. Był całkowicie zaskoczony. Przy nim i w miejscu jego zamieszkania znaleziono narkotyki warte około miliona złotych.
POLICJA OPOLE
Wpadł diler narkotyków

POLICJA. Zakończona sukcesem policyjna akcja zatrzymania przestępcy rozegrała się na Opolszczyźnie, ale w rozpracowanie sprawy zaangażowani byli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku

Poza policjantami z naszego powiatu handlarza narkotyków tropili także funkcjonariusze z Opola. Ma to związek ze sporym zasięgiem terytorialnym przestępczej działalności dilera.

– Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że handluje on bardzo dużymi ilościami środków odurzających – podaje sierż. szt. Tomasz Solnica, oficer prasowy powiatowej policji.

W śledztwie ustalono tożsamość dilera i jego miejsce zamieszkania. Założono też, że 56-latek właśnie w swoim domu przetrzymuje przygotowane do sprzedaży narkotyki. A potem wytypowano czas, w jakim podejrzany będzie przewoził kolejne ich porcje. Wtedy też przystąpiono do akcji. Mężczyzna został zatrzymany na dworcu kolejowym w Opolu.

– Akcją funkcjonariuszy był zupełnie zaskoczony. W chwili zatrzymania miał przy sobie blisko 3 kilogramy marihuany oraz prawie pół kilograma amfetaminy – podaje rzecznik Solnica. Kolejne ich porcje zabezpieczono podczas akcji w miejscu zamieszkania zatrzymanego.

– Policyjny pies z nyskiej komendy wskazywał kolejne miejsca, w których były ukryte narkotyki – informuje oficer prasowy.

Łącznie zabezpieczono blisko 18 kilogramów marihuany i ponad 10 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość nielegalnych substancji mogła sięgać nawet miliona złotych. Znaleziono też zgromadzone przez 56-latka w mieszkaniu 65 tysięcy złotych w gotówce, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Diler na razie został aresztowany na 3 miesiące. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, region

Puchar Sprintu Night&Lights w Gliwicach

Marcin Syguda9 listopada 2021

21. edycja konkursu „Jurajski Produkt Roku”

Marcin Syguda6 listopada 2021

Kłobuck nadal poza setką obwodnic

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2021

LETNIE INWESTYCJE W GMINIE KŁOBUCK

Ewa Chojnacka17 lipca 2020

GMINA KŁOBUCK KUPUJE KOLEJNĄ PARTIĘ MASECZEK DLA MIESZKAŃCÓW

Ewa Chojnacka15 kwietnia 2020

Kierowca wrócił z Włoch. Trafił na Tysiąclecie. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020