Węglowice

Podstawy kodowania od przedszkola

Wdrażanie do podstaw informatyki zaczyna się już od przedszkola. Dbają o to w Węglowicach.
Podstawy kodowania od przedszkola

EDUKACJA. Już od września Przedszkole w Węglowicach bierze udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”. Jego autorką jest Anna Świć, a organizatorem – EduSense

Metoda polega na wplataniu elementów kodowania do codziennych czynności. Wykorzystuje się przy tym specjalną matę edukacyjną. Wszystko pomyślano tak, by dla dzieci była to zabawa – taka zabawa, która uczy.
– Niezależnie od tego, z jaką grupą wiekową pracujemy, możemy wykorzystać matę do kodowania na wiele sposobów. Od utrwalania bieżącego materiału po gry dydaktyczne. Dodatkowo udział naszego przedszkola w programie znakomicie wpisuje się w kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2019/2020, które zostały opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podejmowane działania powinny sprzyjać rozwijaniu kompetencji matematycznych dzieci, jak również stopniowemu wprowadzaniu wychowanków w świat nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych – wyjaśnia Justyna Wilk, dyrektor węglowickiego przedszkola.
Zabawa z matą edukacyjną rozwija umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i pomysłowość.
Przedszkole w Węglowicach wzięło też udział w Code Week 2019. Ten Europejski Tydzień Kodowania służy rozwijaniu zainteresowań związanych z programowaniem.
– Nasze dzieci przez dwa tygodnie wraz z koordynatorem programu w Przedszkolu w Węglowicach, panią Martyną Siembidą, uczyły się poprzez zabawę i wykonywanie prostych zadań na macie do kodowania oraz udział w grach logicznych. Korzystały też z prostych aplikacji lub programów komputerowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węglowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Węglowice

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Jarosław Jędrysiak29 sierpnia 2022

Mają wypasioną klasę do matematyki

Jarosław Jędrysiak23 października 2021

Maria Konopnicka patronką przedszkola

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020

Dachowała z dwoma promilami

Jarosław Jędrysiak27 kwietnia 2020

Śpiewali dla babć i dziadków

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020

Mają „zieloną pracownię”

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018