Powiat

Wyszkolą lekarzy u nas

Szkolenia Obejmą zakres medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych.
Wyszkolą lekarzy u nas

ZDROWIE. Nasz kłobucki ZOZ uzyskał prawo do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego z zakresu medycyny rodzinnej

Nie jest źle z naszą lokalną służbą zdrowia, skoro Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku dysponuje możliwościami, by uzyskać akredytację do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych. Obejmą one zakres medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych. Na razie lekarze będą w tym celu kierowani do poradni w Pankach – bo to ta została zgłoszona do akredytacji. Zapowiadane jest jednak, że ZOZ ma zgłaszać do akredytacji kolejne poradnie, w których lekarze będą mogli odbywać staż specjalizacyjny.
Co to oznacza dla pacjentów? Skoro w poradni lekarze będą uzyskiwać specjalizację i odbywać staż, powinno być łatwiej z dostępnością lekarzy dla pacjentów. Zwłaszcza gdyby wspomnianą akredytację uzyskało więcej przychodni – efekt mógłby być istotny i odczuwalny dla mieszkańców. W sumie ZOZ ma u nas 24 poradnie medycyny rodzinnej. Ma też atut w postaci aż 85 procent mieszkańców powiatu zadeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej w ZOZ-owskich placówkach.
Na pozostałe, poza wymienionymi, wymagane programem specjalizacji staże kierunkowe lekarze będą kierowani już poza nasz powiat – do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie i do Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu. Miejmy nadzieję, że liczba zainteresowanych robieniem specjalizacji w naszym ZOZ będzie zadowalająca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024