Kłobuck

Co zrobią w parku nad Okszą?

Programu OSA już nie będzie. To zmusiło nas do modyfikacji zamierzeń – powiedział burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Co zrobią w parku nad Okszą?

INWESTYCJA. Przygotowywany jest projekt zagospodarowania parku w centrum miasta. Co kryje się tu za słowem „zagospodarowanie”?

Na ostatniej sesji wymianę zdań na temat kłobuckiego parku wywołała dość niska cena przygotowania projektu jego zagospodarowania. Witold Dominik wyraził opinię, że kwota 4 tys. zł jest bardzo niska, zwłaszcza gdy zestawić ją z wielokrotnie większym sumami na projekt parku na Zagórzu. Przy czym radny ma świadomość, że park zagórski jest objęty opieką konserwatorską – a zawsze spełnienie tego rodzaju wymagań utrudnia, a więc i podraża przygotowanie projektu.
Okazuje się, że obecnie miasto dysponuje już koncepcją zagospodarowania parku. Na jej podstawie powstanie projekt. Będzie on zawierał trzy elementy.
Pierwszy to remont parkowych alejek. Drugi to uzupełnienie oświetlenia. Trzeci – wykonanie placu zabaw dla dzieci.
– Wstępnie planowaliśmy tu projekt podobny, jak w Łobodnie, gdzie powstała tak zwana OSA. Jednak rząd wycofał całkowicie program budowy tych otwartych stref aktywności. Wszystkie te środki pójdą na inny program, na „Sportową Polskę”. Programu OSA już nie będzie. To zmusiło nas do modyfikacji zamierzeń – powiedział burmistrz Jerzy Zakrzewski. Zawężony projekt zagospodarowania parku będzie tańszy. Ma na niego wystarczyć wspomniana kwota 4 tys. zł. Plac zabaw też będzie, ale możliwość odejścia od niektórych wymagań programu OSA pozwala na oszczędności. Np. plac nie będzie musiał mieć ogrodzenia. Burmistrz wspomina również, że rozważając koncepcję zagospodarowania parku w magistracie, brano też pod uwagę proponowane przez zarząd osiedla boisko do siatkówki. Ale uznano, że koszt jego wykonania byłby zbyt duży. A poza tym w zasadzie po sąsiedzku jest tu teren OSiR-u – wprost przeznaczony na lokalizację boisk sportowych.
Aleksander Tokarz interesował się, jakie spodziewane koszty realizacji zagospodarowania parku wynikają z dostępnej koncepcji. Burmistrz uważa, że powinno wystarczyć w granicach 150 tys. zł, przy czym to tylko wstępny szacunek. Dokładne dane będą dopiero w powstającym kosztorysie.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024