Miedźno

Jak dostrzegać przemoc i jej zapobiegać?

Uczestnicy projektu przed turecką szkołą, która była jego gospodarzem.
Jak dostrzegać przemoc i jej zapobiegać?

EDUKACJA. Szkoła w Miedźnie jest jedną z sześciu placówek w pięciu różnych krajach, które niedawno rozpoczęły realizację projektu „Give up Bullying”. Nieznającym angielskiego więcej powie jego polskie hasło: „Przeciwdziałajmy zastraszaniu i przemocy rówieśniczej”

W ramach wspomnianego wyżej „Give up Bullying”, realizowanego ze środków unijnych Erasmus+ i przy udziale gminy Miedźno, tematem głównym jest wszelkiej postaci prześladowanie i przemoc rówieśnicza, z której przejawami można się (niestety) spotkać także w szkołach. Uczestnicy projektu z Polski oraz z Turcji, Rumunii, Estonii i Litwy pracowali tym razem w szkole partnerskiej Necmi Muammer Ortaokulu w Turcji. Z Miedźna pojechało tam 4 nauczycieli.
– Podczas spotkania szkoleniowego wymieniano się doświadczeniami oraz dyskutowano na tematy związane z przemocą rówieśniczą. Odbyły się warsztaty związane z umiejętnością rozpoznawania przypadków takiej przemocy. Szkolenie dotyczyło również rodzajów zastraszania oraz programu przeciwdziałania „KiVa”, który wdrażany jest w kilku krajach europejskich – mówi nam Justyna Cichoń-Dec ze szkoły w Miedźnie.
Kolejne tego rodzaju spotkanie w ramach projektu, który rozpisany jest na dwa lata, odbędzie się w Polsce, właśnie w Miedźnie.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Wielki sukces orkiestry z Miedźna

Jarosław Jędrysiak7 lipca 2024

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023