Powiat

Szkolny sport z dotacją

SKS dostanie dotację jako podmiot wybrany w drodze konkursu dla organizacji zajmujących się organizowaniem zajęć sportowych i rekreacyjnych.
Szkolny sport z dotacją

FINANSE. Starostwo dofinansuje działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku

Działalność powiatowego SKS to przede wszystkim organizacja rywalizacji sportowej między uczniami różnych szkół. Chodzi tu, jak doskonale wiadomo, przede wszystkim o zapewnienie motywacji do rekreacji ruchowej, która jest dla młodych organizmów niezbędna. A zawody, nad którymi pieczę sprawuje SZS, to też różne formy aktywności fizycznej, różne dyscypliny. Każdy młody człowiek może więc wybrać coś dla siebie.
30 stycznia władze powiatu podpisały umowę z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Kłobucku, reprezentowanym m.in. przez przewodniczącego Rafała Nowaka. Umowa wiąże się z realizacją zadania publicznego, które w urzędniczym języku nazwano organizowaniem „przedsięwzięć sportowo rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz społeczeństwa powiatu kłobuckiego”. Za umową pójdą pieniądze. W tym roku dotacja na ten cel to 24 tys. zł. To, że otrzyma ją właśnie SKS, zostało oczywiście zdecydowane w drodze otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych. Środki pomogą w realizacji zadań SKS, o których wyżej wspomnieliśmy. Górnolotnie można by powiedzieć, że to pieniądze zainwestowane w aktywność ruchową, a więc i w zdrowie naszego preferującego zwykle ślęczenie przed ekranem młodego pokolenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024