Zimnowoda

Co z brakującą kanalizacją?

Oczywiście planujemy takie doprojektowanie. To było już wielokrotnie zgłaszane przez panią Teresę Podruczną – odpowiadała sołtysowi wójt Bożena Wieloch. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co z brakującą kanalizacją?

INWESTYCJA. Nie wszystkim wiadomo, czy kanalizacja jest w planach także w zachodniej części wsi

Już możliwe jest podpinanie się do kanalizacji na ulicy Krzepickiej w Parzymiechach. Następny etap budowy sieci to Zimnowoda – zadanie to jest wpisane do wieloletniej prognozy finansowej gminy z planem większych wydatków w roku przyszłym. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaki ma być zasięg sieci. Ten docelowy.
– Czy będzie w ogóle doprojektowana kanalizacja u nas do dalszej części wsi? – pytał na sesji w Lipiu sołtys Stanisław Wieczorek.
Sołtysowi chodzi tu o zachodnią część Zimnowody, między skrzyżowaniem koło sklepu i lasem.
– Oczywiście planujemy takie doprojektowanie. To było już wielokrotnie zgłaszane przez panią Teresę Podruczną – odpowiadała sołtysowi wójt Bożena Wieloch.
Mowa tu więc o sprawie omawianej jeszcze w minionej kadencji. Może się zrodzić pytanie, dlaczego sieci nie planowo od razu w całej wsi? Jeśli wrócić pamięcią do sytuacji sprzed kilku lat, to trzeba przypomnieć, że większość gmin dążyła wtedy raczej do zawężania zasięgu kanalizacji, bo za brak jej wybudowania w wyznaczanym wówczas czasie groziły rujnujące kary. Teraz różne samorządy decydują się na uzupełnianie wcześniejszych kanalizacyjnych aglomeracji o dodatkowe tereny. Sytuacja ta może zatem dotyczyć także gminy Lipie – i zachodniej części Zimnowody.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zimnowoda

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zimnowoda

Łamią zakaz i psują nowy asfalt

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2023

Udostępnili mieszkania socjalne

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Mają lokale socjalne

Jarosław Jędrysiak15 maja 2022

Słup zagraża życiu ludzi!

Jarosław Jędrysiak18 lipca 2021

Jest akt oskarżenia w sprawie o zabójstwo w Zimnowodzie

Jarosław Jędrysiak26 października 2020

Życzymy 200 lat!

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020