Zimnowoda

Jest akt oskarżenia w sprawie o zabójstwo w Zimnowodzie

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Anecie M. Chodzi o zabójstwo w Zimnowodzie w styczniu tego roku. ARCH.
Jest akt oskarżenia w sprawie o zabójstwo w Zimnowodzie

PROKURATURA. Ta sprawa poruszyła wielu. Dziewięć miesięcy po tragedii i zbrodni zajmie się nią sąd

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Anecie M., dotyczący zabójstwa męża.
– W toku śledztwa ustalono, że 31-letnia Aneta M. zamieszkiwała w gminie Lipie (pow. kłobucki) z mężem Pawłem M. i dwójką małoletnich dzieci. W małżeństwie tym często dochodziło do awantur, na skutek nadużywania alkoholu przez oskarżoną i jej męża. Aneta M. zawiadamiała także policję o znęcaniu się nad nią przez męża, a rodzina była objęta procedurą tzw. niebieskiej karty – informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.
Ustalenia prokuratury dotyczą też przebiegu zdarzeń w dniu 18 stycznia 2020 r. w domu małżeństwa M.
– W godzinach późnowieczornych Paweł M. przyszedł do domu, będąc pod znacznym wpływem alkoholu (późniejsze badania wykazały około 2 promili alkoholu we krwi denata). Aneta M. nie wpuściła męża, jednakże ten dostał się do domu, wyłamując okienko w piwnicy. Potem Paweł M. próbował udać do pokoju na piętrze, gdzie spała ich córka. Doszło do awantury z żoną, w trakcie której Paweł M. szarpał ją i znieważał wulgarnymi słowami. Następnie Paweł M. zdołał wejść do pokoju córki i wtedy oskarżona pobiegła za nim, trzymając w ręce nóż kuchenny o długości 33 cm. W trakcie kolejnej szamotaniny Aneta M. zadała mężowi dwa ciosy nożem w okolicę uda. Paweł M. upadł na podłogę, nie dając oznak życia. Tuż po północy 19 stycznia oskarżona zawiadomiła o zdarzeniu pogotowie ratunkowe, którego pracownicy stwierdzili zgon Pawła M. – opisuje prokurator Ozimek.
Jak stwierdzono następnie, Aneta M. też nie była trzeźwa, miała około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W zabezpieczonym przy Anecie M. telefonie ujawniono SMS o treści: „nożem go zabiję”, wysyłany feralnego wieczora do koleżanki.
– W wyniku zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta tętnicy udowej, skutkująca masywnym krwotokiem. Przesłuchana przez prokuratora Aneta M. przyznała się do zbrodni zabójstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia – dodaje rzecznik prokuratury.
Kobietę zatrzymano. Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec niej tymczasowe aresztowanie.
– Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że oskarżona w chwili popełnienia zarzucanego jej czynu nie miała zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, czyli była w pełni poczytalna. Wykluczono również, że znajdowała się w stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (tzw. afekt fizjologiczny). Aneta M. nie była w przeszłości karana – uzupełnia Tomasz Ozimek.
Przestępstwo, o które jest oskarżona mieszkanka Zimnowody, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zimnowoda

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zimnowoda

Łamią zakaz i psują nowy asfalt

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2023

Udostępnili mieszkania socjalne

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Mają lokale socjalne

Jarosław Jędrysiak15 maja 2022

Słup zagraża życiu ludzi!

Jarosław Jędrysiak18 lipca 2021

Życzymy 200 lat!

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020

Co z brakującą kanalizacją?

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020