Powiat

Drużynowe wicemistrzostwo strażaków

Tenisowa drużyna Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku z nagrodami oraz komendantem powiatowym Robertem Ladrą i sędzią głównym mistrzowskiej imprezy
Drużynowe wicemistrzostwo strażaków

TENIS STOŁOWY. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku 41 zawodników z dwunastu miejskich i powiatowych komend Państwowej Straży Pożarnej Województwa Śląskiego rywalizowało w corocznych Mistrzostwach Śląska Strażaków PSP w Tenisie Stołowym

W mistrzowskiej imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku, którzy w klasyfikacji drużynowej wywalczyli drugie miejsce, ustępując jedynie Komendzie Miejskiej PSP z Gliwic. Na najwyższe miejsce w historii tenisowej imprezy wspólnie zapracowali: Rafał Kostarczyk, Andrzej Pyzik, Mariusz Droś, Jarosław Niezgoda i Jarosław Krawczyk. W corocznych, stojących na wysokim poziomie sportowym zawodach występują zawodnicy nawet z ekstraklasową czy I-ligową przeszłością, którzy wciąż z powodzeniem reprezentują tenisowe barwy klubów I-, II- czy III-ligowych.
W klasyfikacji indywidualnej triumfował utytułowany, niespełna 40-letni Jarosław Tomicki (KM PSP Gliwice), który w przeszłości w 2010 i 2012 roku był wicemistrzem Polski w grze pojedynczej czy mistrzem Polski w grze deblowej z Tomaszem Lewandowskim. Na co dzień popularny „Atom” pracuje w jednostce ratowniczo-gaśniczej, wyjeżdżając do różnego rodzaju zdarzeń. Jarosław Tomicki wystąpi również w kwalifikacjach rozpoczynającej się w środę 11 marca (ze względu na epidemię koronawirusa bez udziału publiczności) na Arenie Gliwice najważniejszej międzynarodowej tenisowej imprezie w Polsce, czyli 2020 ITTF Challenge Gliwice Polish Open.
Spośród kłobuckich strażaków na najwyższym, 9-12. miejscu uplasowali się Rafał Kostarczyk i Andrzej Pyzik. Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku Robert Ladra, koordynator ds. szkolenia i sportu KW PSP w Katowicach Andrzej Makles oraz sędzia główny Grzegorz Garbaciak.

Mistrzostw Śląska Strażaków PSP w Tenisie Stołowym
Klasyfikacja indywidualna: 1. Jarosław Tomicki (KM PSP Gliwice), 2. Jan Wróbel (KP PSP Żywiec),
3. Dariusz Steuer (KM PSP Gliwice), 9-12. Rafał Kostarczyk i Andrzej Pyzik, 17-24. Mariusz Droś i
Jarosław Niezgoda, 25-32. Jarosław Krawczyk (wszyscy KP PSP Kłobuck)
Klasyfikacja drużynowa: 1. KM PSP Gliwice, 2. KP PSP Kłobuck, 3. KM PSP Częstochowa, 4. CS
PSP Częstochowa, 5. KP PSP Żywiec, 6. KM PSP Zabrze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024