Powiat

Ostrzegajcie strażaków!

Czy do pożaru, czy do skutków wichury lub wypadku – strażacy powinni pojechać zabezpieczeni przed koronawirusem. Zawsze, gdy istnieje ryzyko, że mogą się zarazić od tych, którym niosą pomoc. ARCH.
Ostrzegajcie strażaków!

BEZPIECZEŃSTWO. Powód do wezwania straży może się zdarzyć w każdej chwili. Teraz, gdy każdy musi uważać, by się nie zarazić koronawirusem, trzeba też zadbać o to, by na niepotrzebne niebezpieczeństwo nie narażać tych, którzy niosą pomoc

Apel strażaków nie dziwi. Proszą, by osoby przebywające w kwarantannie lub mające objawy zarażenia koronawirusem informowały o tych faktach zawsze, gdy zgłaszają zdarzenia losowe, które wymagają interwencji ze strony straży. Chodzi o to, że w przypadku wystąpienia takich okoliczności można strażaków odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli się tego nie zrobi, jest spore ryzyko, że ktoś ze strażaków się zarazi. A już nawet podejrzenie, że mogło do tego dojść, sprawi, że z działania zostanie wykluczona od razu cała strażacka jednostka. Po prostu strażacy też trafią na kwarantannę. I może dojść do tego, że w przypadku pożaru czy innego zagrożenia nie będzie kogo posłać w teren. Pamiętajmy o tym.
Strażacy sugerują, by o tym, że jest się w kwarantannie lub ma się objawy zakażenia korona wirusem, informować od razu podczas telefonowania na 998 lub na 112. Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko strażaków, ale i wszystkich służb, które mogą mieć kontakt z chorymi podczas realizowania swoich obowiązków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024