Powiat

Do lasu też nie wolno

Gdy zamknięto parki i bulwary, ludzie zaczęli wybierać spacery w lesie. W weekend i tam mógł pojawić się spory tłok. Zapobiec temu ma dziś wprowadzany zakaz wstępu do lasów. ARCH.
Do lasu też nie wolno

Od dzisiaj do 11 kwietnia zabroniono też wstępu do lasów

Już wcześniej ograniczono przemieszczanie się ludzi w parkach, po bulwarach i w innych tego rodzaju miejscach, które sprzyjały spacerom czy różnym formom rekreacji. W zeszły weekend dobra pogoda wyciągnęła wielu z domów na świeże powietrze i nawet w takich miejscach publicznie dostępnych zrobiło się tłoczno. Stąd wcześniejszy zakaz korzystania z nich – by nie dochodziło tam do niepotrzebnych spotkań ludzi i do tworzenia okazji do rozprzestrzeniania się epidemii.
Pozostawały lasy. Bo jednocześnie nie wprowadzono zakazu spacerów czy biegania na terenach leśnych. Już wcześniej jednak – w minioną sobotę – i na leśnych duktach, zwłaszcza wokół miast, bywało tłoczno. W najbliższy weekend, jeśli pogoda dopisze, w lasach zapewne byłyby tłumy. Sprawę rozstrzygnięto więc jednoznacznie.
Od 3 do 11 kwietnia w związku ze stanem epidemii Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Zamknięte pozostają też nadal parki narodowe. Pozostaje siedzieć w domu także w weekend.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024