Powiat

Wspierają walkę z koronawirusem

Także na naszym terenie są firmy i organizacje, które włączają się finansowo w walkę z koronawirusowym kryzysem. To dobra wiadomość, bo ta pomoc trafi dokładnie na nasz teren, na zaspokojenie tutejszych pilnych potrzeb. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wspierają walkę z koronawirusem

ZDROWIE. W trudnej sytuacji nie brakuje też gestów wsparcia. Pojawiają się prywatne, czasem grupowe inicjatywy ludzi. Środki na walkę z epidemią wpływają ze strony firm, instytucji czy organizacji z terenu powiatu kłobuckiego gotowych przyłożyć rękę do jak najszybszego pokonania koronawirusa

W starostwie powiatowym dowiadujemy się, że dotąd powiat otrzymał wsparcie kwotowe na rzecz walki z koronawirusem od czterech różnych podmiotów. To ważne, że podobne zdarzenia mają miejsce także u nas, bo pieniądze te będą wykorzystywane na potrzeby właśnie naszej służby zdrowia. Starosta zapewnia, że wszystko, co zostało przekazane do powiatu na rzecz walki z koronawirusem, zostanie spożytkowane na zaspokojenie tych najpilniejszych dziś potrzeb. Chodzi tu na przykład o sprzęt i środki służące do zabezpieczania osób, które są na pierwszej linii walki z epidemią.
– Wsparcie na rzecz walki z koronawirusem przekazały nam: firma Cargill z Krzepic, spółka Karwala z Szarlejki, firma SBC Katarzyna Zielińska oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Śląski Oddział Regionalny w Katowicach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hutce. Nie chcę podawać konkretnych kwot wsparcia, ale z pewnością liczy się sam fakt jego przekazania. I tym, którzy tego wsparcia w walce z koronawirusem dziś udzielają, przekazujemy serdeczne podziękowania – mówi nam Henryk Kiepura.
Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami i przy wsparciu tych, którzy mogą pomóc, wyjdziemy z tego kryzysu. Każdy może pomóc. W ostateczności – choćby zachowując ostrożność i ograniczając zbędne osobiste kontakty z innymi osobami.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024