Powiat

Chcą odkażać medyków

Specjalna komora pozwoli odkażać kombinezony, z których korzystają ratownicy medyczni. Przyda się w czasach epidemii. STAROSTWO POWIATOWE
Chcą odkażać medyków

EPIDEMIA. Powiat planuje zakup specjalnej komory do odkażania

Aktualna sytuacja pokazuje aż nadto dobitnie, że sanitarne bezpieczeństwo jest bardzo ważne. W czasie epidemii kontakt z osobami chorymi mają stale pracownicy opieki zdrowotnej. Aby sami nie byli narażeni na zachorowania, muszą być odpowiednio chronieni. Oczywiście podstawą są tu m.in. maski, a w przypadkach, które tego wymagają, także kombinezony ochronne. Z tych ostatnich korzystają ratownicy pogotowia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że posiadanie kombinezonu to nie wszystko.
W mediach można było trafić na opinię polskich lekarzy, którzy wrócili z Włoch. Medycy podkreślali, że ważne jest nie tylko to, by stosować sprzęt ochronny, ale by korzystać z niego odpowiednio. Po kontakcie z chorym wirusy mogą się znajdować na powierzchni kombinezonu. Przy braku odpowiedniego postępowania może się więc zdarzyć, że osoba, która nosi taki kombinezon, nie zarazi się bezpośrednio przy kontakcie z chorym, ale dopiero wtedy, gdy będzie ten kombinezon z siebie zdejmować. Zresztą nawet w odniesieniu do bardziej podstawowych środków ochrony – jak maseczki na twarz – zaleca się też takie ich użytkowanie, które nie spowoduje, że zarazimy się np. podczas zdejmowania maseczki. Tak jak w odpowiedni sposób trzeba zdejmować maski czy rękawiczki ochronne, tak samo też właściwe środki ostrożności należy zachowywać w przypadku stosowania innych środków ochrony.
Władze powiatu kłobuckiego planują zakup dla ratowników pogotowia specjalnej komory do odkażania kombinezonów ochronnych. Tych, w których medycy jeżdżą do pacjentów. Jak informuje starostwo, w sprawie komory do odkażania trwają już rozmowy z Politechniką Śląską. Gdy do jej zakupu dojdzie, uda się do minimum zredukować ryzyko zakażenia koronawirusem zarówno ratowników, jak i tych, którzy mogą mieć z nimi kontakt. Zresztą zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia, którzy narażają się teraz w sposób szczególny, jest po prostu bardzo ważne. Powiat podejmował już inne działania w tym kierunku.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024