Opatów

Pijana złapana dwa razy

Przypadek mieszanki gminy Opatów pokazuje, jak można modelowo napytać sobie biedy – na własne życzenie i w związku z własnym brakiem odpowiedzialności po alkoholu. POLICJA KŁOBUCK
Pijana złapana dwa razy

POLICJA. Tego samego dnia dwa razy policja złapała na prowadzeniu pojazdu po alkoholu tę samą kobietę. Po prostu brakuje nam słów komentarza

Kilka dni temu kłobucka drogówka zdecydowała się zatrzymać do kontroli kobietę kierującą renaultem. Wcześniej ona sama zwróciła na siebie uwagę policjantów, bo jechała w taki sposób, że ci nabrali podejrzeń co do jej trzeźwości. Podejrzenia szybko okazały się słuszne. Alkomat wykazał, że 56-latka z gminy Opatów prowadzi, choć ma prawie 2 promile.
To nie wszystko. Jeszcze tego samego dnia, tylko cztery godziny później, miejscowy dzielnicowy zauważył, że po drodze w podejrzany sposób porusza się samochód. Zatrzymał więc to auto do kontroli.
– Za kierownicą siedziała ta sama kobieta. Tym razem 56-latka „wydmuchała” ponad 2 promile – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
O tym, by ryzykować, że kobieta nadal będzie jeździć po alkoholu, nie było mowy. 56-latkę zatrzymano. Trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty.
– Oprócz więzienia grozi jej wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 56-latka była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości – podsumowuje rzeczniczka policji.
Jest coś jeszcze poza dwukrotnym przyłapaniem na jeździe z promilami tego samego dnia. Mamy teraz zakaz przemieszczania się – poza kilkoma ważnymi okolicznościami, które pozwalają to robić mimo zakazu. „Przemieszczanie się” mieszkanki gminy Opatów tych warunków nie spełnia. Kobieta odpowiada więc nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale i za złamanie przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
– Mundurowi o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na nią karę administracyjną – podaje Joanna Wiącek-Głowacz.
O losie nietrzeźwej kierującej zdecyduje prokurator i sąd.
Alkohol niektórym bardzo szkodzi. Tyle powiemy na koniec.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023