Opatów

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Maski dla ratowników medycznych OSP w Opatowie przekazała już na ręce dyrektor ZOZ w Kłobucku. OSP OPATÓW
Złożyli się i kupili maski dla medyków

Piękna inicjatywa! Z inicjatywy strażaków z OSP w Opatowie zebrano środki na zakup solidnych masek, które trafiły już do kłobuckiego ZOZ-u

– Wczoraj przekazaliśmy na ręce pani Joanny Maruszczyk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, maski z filtrami na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Kłobucku – mówi nam Tomasz Jeziorski, prezes OSP w Opatowie.
Szczególnie warte podkreślenia jest to, że tu w dobrej sprawie zaangażowało swoje siły i środki wiele osób. Najpierw strażacy z OSP w Opatowie ogłosili zbiórkę publiczną na jednym z przeznaczonych do tego portali w internecie. Potem na apel strażaków, by składać datki na rzecz zakupu masek dla medyków, świetnie odpowiedzieli mieszkańcy gminy Opatów, tutejsze firmy, ale nie tylko, bo np. dorzucił się chętnie też ktoś z Częstochowy. Środki te następnie trafiły na konto OSP w Opatowie, a zaraz potem zostały wydane na zakup masek.
Są to solidne maski – nie takie proste, jakie dziś najczęściej się spotyka.
– Zakupiliśmy 10 kompletów silikonowych półmasek M21/1 wraz z filtrami F21/80-P3, wyprodukowanych przez Maskpol – podaje precyzyjne dane prezes Jeziorski.
Jest to więc sprzęt markowy, solidny i na pewno skuteczny. Kilku takich masek będą też używać strażacy, którym też zdarzają się teraz potrzeby interweniowania w miejscach, gdzie możliwy jest kontakt z chorymi lub przebywającymi na kwarantannie.
Odpowiednie zabezpieczenie służb ratunkowych jest niezwykle ważne. Ratownicy medyczni, ale także strażacy czy inne służby mundurowe, muszą podejmować działania niezależnie od tego, czy w związku z tym wejdą w kontakt z osobami chorymi czy mogącymi być w grupie zakażających wirusem mimo braku objawów. Ratownik czy strażak nie będzie się wtedy wahać nieść pomoc. A skuteczna maska umożliwi mu uniknięcie zarażenia się. Znamy w końcu przykłady z kraju, gdzie osoby ze służb ratunkowych potem same trafiały na kwarantannę – bo niosąc pomoc miały kontakt z chorymi. Te cenne kadry trzeba dziś szczególnie chronić.
Inicjatywa strażaków z OSP w Opatowie zasługuje więc na wielkie uznanie. A brawa należą się wszystkim, którzy na strażacki apel odpowiedzieli i dołożyli się do zakupu solidnych masek. Wdzięczni za taki odzew są także sami strażacy.
– Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy – mówi Jeziorski. – Oczywiście przedstawimy dokładne rozliczenie na naszej stronie internetowej – dodaje.
maska

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023