Powiat

Wymazobus pomaga w testach

Wymazobus pozwala przyspieszyć diagnozowanie zakażeń koronawirusem. STAROSTWO KŁOBUCK
Wymazobus pomaga w testach

EPIDEMIA. Pobieranie od mieszkańców powiatu kłobuckiego wymazów, czyli próbek do testów na obecność wirusa SARS-Cov-2, odbywa się w sposób bezpieczny i do tego umożliwia uzyskanie wyników w krótkim terminie. To skutek korzystania z tak zwanego wymazobusa

Już od 6 kwietnia Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku uruchomił specjalny ambulans do pobierania wymazów od mieszkańców powiatu kłobuckiego – od tych, których wytypowano do przeprowadzenia testów na koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Kłobucki ZOZ działał w tym zakresie jako jednostka Powiatu Kłobuckiego i podjął tego rodzaju działania jako jedna z pierwszych takich jednostek w województwie śląskim. Co daje korzystanie z takiego – jak się potocznie mówi – wymazobusa? Oczywiście odpowiednio wyposażony ambulans zapewnia niezbędny poziom bezpieczeństwa. Ale przede wszystkim wymazobus skierowany do realizacji tego konkretnego zadania pozwala na znaczne skrócenie czasu pomiędzy pobraniem wymazu a uzyskaniem wyniku testu na obecność SARS-Cov-2. To pozwala też na szybsze podejmowanie decyzji ważnych dla skutecznej walki z epidemią.
– Życie mieszkańców naszego powiatu i bezpieczeństwo medyków są dla nas najważniejsze – podkreśla starosta Henryk Kiepura. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024