Powiat

Płacą za suszę

Susza daje się we znaki i wpływa na plony – a następnie na ceny w sklepach. Rolnicy dostali właśnie część pomocy z tytułu ubiegłorocznej klęski nieurodzaju.
Płacą za suszę

ROLNICTWO. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła część pomocy suszowej. Wcześniej otrzymała w tej sprawie prawie 355 tysięcy wniosków

Choć już mówi się o suszy w tym roku, na razie wypłacana jest pomoc związana jeszcze z suszą ubiegłoroczną, której wpływ na straty rolników można było oszacować. Na pierwszy ogień poszły wypłaty z nowej puli środków i na konta polskich rolników trafiło 200 milionów złotych. Najpierw płacono tym, którzy ponieśli szkody szacowane na kwoty do 5 tysięcy złotych. Oczywiście zgodnie ze składanymi przez rolników wnioskami.
W drugim etapie pomoc otrzymają ci, których straty wyniosły ponad 5 tysięcy złotych. ARiMR zasili ich konta zaliczkami w wysokości 2,5 tys. zł.
Kwota 280 milionów przeznaczona na wypłaty w tej chwili to niewiele w stosunku do prawie 2,3 miliarda złotych – bo takiej kwoty dotyczą straty zgłoszone przez rolników we wnioskach. Pomoc i tak przeznaczona jest tylko dla tych, których dochody obniżyły się o co najmniej 30 procent. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024