Świat

Koronawirus. Hiszpania. 26 Polaków na objętym kwarantanną wycieczkowcu

Zdjęcie ilustracyjne (Anadolu Agency via Getty Images)
Koronawirus. Hiszpania. 26 Polaków na objętym kwarantanną wycieczkowcu

26 Polaków znajduje się na wycieczkowcu, zacumowanym w Barcelonie w Hiszpanii. Statek objęty jest kwarantanną z powodu stwierdzenia koronawirusa u jednego z członków załogi. Na statku przebywa 400 osób.

Informację o obywatelach Polski na pokładzie wycieczkowca potwierdziło w rozmowie z PAP Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
„Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową, na pokładzie wycieczkowca objętego kwarantanną w porcie w Barcelonie przebywa 26 polskich obywateli” – czytamy w informacji odesłanej Polskiej Agencji Prasowej.
Według informacji przekazanych przez MSZ, wszystkie 26 osób to członkowie załogi. Łącznie na statku znajduje się 400 osób.

Koronawirus. Hiszpania. Polacy odizolowani od zakażonej
Wycieczkowiec cumuje w porcie w Barcelonie od czwartku, jednak dopiero w piątek władze Hiszpanii poinformowały, że u jednej z osób stwierdzono obecność koronawirusa a na statek nałożona została kwarantanna. Jak informuje hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia, na statku przebywa 400 osób „wielu narodowości”.

Jak informują hiszpańskie media, w tym „El Mundo”, koronawirus został stwierdzony u jednego z członków załogi. To kobieta. Ma lekkie objawy COVID-19. W związku z epidemią koronawirusa od marca hiszpańskie porty nie przyjmują statków. W drodze wyjątku kobiecie pozwolono zejść na ląd, by mogła się przebadać. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, odesłana została na wycieczkowiec, gdzie ma obserwować swój stan. Jest odizolowana od reszty osób, które znajdują się na statku.

Jak czytamy w „El Confidencial”, wycieczkowiec Seven Seas Navigator, zarejestrowany jest na Bahamach. Władze Hiszpanii na ten moment nie przekazały informacji, do którego z portów zmierzał wycieczkowiec.

Źródło: PAP

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Świat

Ukraiński piłkarz Roman Jaremczuk wchodzi na boisko i…

Marcin Syguda6 marca 2022

Pierwszy kraj „w całości” zaszczepiony?

Marcin Syguda24 lutego 2021

Miasto Ulm w Niemczech, wprowadza kapsuły, w których bezdomni mogą się spokojnie i bezpiecznie wyspać

Marcin Syguda24 stycznia 2021

USA: Demokraci planują wprowadzenie amerykańskiego „500 plus”. Minimum 250 USD na dziecko

Marcin Syguda24 stycznia 2021

W Polsce kolejny rekord zachorowań! A jak jest u naszych sąsiadów?

Ewa Chojnacka1 sierpnia 2020

Masakra na rybach. Myśliwy zabił siedmiu wędkarzy

Ewa Chojnacka23 maja 2020