Powiat

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium. ARCH.
W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

ZDROWIE. Jesteś w kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Dwunastego dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań

Badanie można wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że dysponuje się własnym samochodem, umożliwiającym przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.
Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium.
W przypadku dodatniego wyniku należy skonsultować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić nas z kwarantanny.
Jeżeli nie mamy możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktujmy się z sanepidem, który ma możliwość umówienia nas na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny. Najbliższy punkt pobrań znajduje się w Częstochowie przy alei Pokoju 44 , telefon kontaktowy 661 073 648. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024