Powiat

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium. ARCH.
W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

ZDROWIE. Jesteś w kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Dwunastego dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań

Badanie można wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że dysponuje się własnym samochodem, umożliwiającym przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.
Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium.
W przypadku dodatniego wyniku należy skonsultować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić nas z kwarantanny.
Jeżeli nie mamy możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktujmy się z sanepidem, który ma możliwość umówienia nas na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny. Najbliższy punkt pobrań znajduje się w Częstochowie przy alei Pokoju 44 , telefon kontaktowy 661 073 648. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024