Miedźno

Ile wydali na delegacje?

Radne pytały, ile wydano na delegacje urzędników i jakie to były wyjazdy służbowe. Uzyskały odpowiedź tylko na połowę swojego zapytania. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ile wydali na delegacje?

FINANSE. Wysokość wydatków z budżetu na delegacje głównych urzędników gminy stała się przedmiotem interpelacji dwóch radnych

Anna Chudaszek i Elżbieta Makles złożyły zapytanie o wykaz wyjazdów służbowych (delegacji) i ich kosztów za rok 2019 czworga miedzieńskich urzędników. Wśród nich wójta, sekretarz gminy oraz dwóch specjalnie powołanych pełnomocników wójta (do spraw rodziny i do spraw bezpieczeństwa).
Z odpowiedzi wójta gminy wynika, że na delegacje jego samego wydano 8 560,50 zł. Nieco mniej – 5 313,79 zł – poszło na delegacje sekretarz Agnieszki Związek. 1 741,45 zł zapłacił podatnik za delegacje Wojciecha Tałajczyka. Natomiast w porównaniu z przytoczonymi wydatkami znikoma jest kwota 41,79 zł na delegacje Leszka Idasza.
Mimo wyraźnego zapytania o wykaz wyjazdów służbowych – a nie tylko o ich sumaryczne koszty – odpowiedź udzielona radnym i podana do publicznej wiadomości takich informacji nie zawiera. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023