Bez kategorii

Zginął kierowca seata

Tragedia na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca seata. Ranna została pasażerka.
Zginął kierowca seata

POLICJA. 29 maja na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 491 między Kamykiem i Łobodnem doszło do tragedii

– Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca seata na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania innego samochodu, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. W wyniku tego manewru kierowca seata uderzył w bok iveco, a następnie zjechał na prawe pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Zderzenie z ciężarówką i dachowanie na poboczu miały tu niestety najgorsze skutki. 47-letni kierowca seata, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, doznał obrażeń ciała, w wyniku których zmarł po przewiezieniu go do szpitala. Do szpitala trafiła wraz z nim 41-letnia pasażerka seata, mieszkanka Oleśnicy. Natomiast nie odniósł żadnych obrażeń kierowca iveco, 40-letni mieszkaniec Sieradza. Wiadomo już, że prowadził na trzeźwo.
– Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w którego trakcie kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich – przedstawia fakty aspirant Wiącek-Głowacz.
Wypadek wymusił czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej dla ruchu. Jadących tędy kierowano na objazdy przez Kłobuck. Policja poszukuje też świadków tragicznego zdarzenia. Każdy, kto ma przydatną wiedzę, powinien się skontaktować z komendą w Kłobucku lub z najbliższą jednostką. Wygląda na to, że mamy jakąś straszną czarną serię wypadków na naszych drogach. Niedawno tragedia na obwodnicy Krzepic, teraz ten koszmarny wypadek na drodze wojewódzkiej. Uważajcie na siebie za kierownicą. Policja często podkreśla, że lepsze warunki na drodze potrafią usypiać czujność. A wtedy łatwo nawet o tragedię. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Bez kategorii

Nowe e-wydanie tygodnika jest już dostępne!

Redakcja22 marca 2024

Zapraszamy na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

Marcin Syguda22 czerwca 2023

Koszykarski Klub Sportowy Basket Legnica w drodze po mistrzostwo III ligi

Marcin Syguda22 lutego 2023

Trwa konkurs dla kół gospodyń

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2023

ZUS szybko rozpatruje wnioski 500 plus

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2023

Kończy się ważność bonów turystycznych

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2022