Bez kategorii

13-letni rowerzysta ofiarą tragicznego wypadku

13-letni rowerzysta ofiarą tragicznego wypadku

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło 28 czerwca w miejscowości Ługi-Radły na ulicy Kościelnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 66-letni kierujący toyotą mężczyzna nie zastosował się do znaku „stop” i w efekcie potrącił 13-letniego rowerzystę. Nastolatek z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Trzy dni później poinformowano, że konsekwencje tego wypadku okazały się, niestety, tragiczne

W piątek 28 czerwca około godziny 8.50 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Kościelnej w miejscowości Ługi-Radły w gminie Przystajń.
Dwóch potrąconych nastoletnich rowerzystów
– Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wstępnie ustalili, że 66-letni kierujący osobową toyotą, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zastosował się do znaku „stop” i uderzył w prawidłowo jadącego 13-letniego rowerzystę, mieszkańca Siemianowic Śląskich. Do toyoty przypięta była przyczepka samochodowa. Z ustaleń mundurowych wynika również, że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden nastolatek, 14-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który jechał rowerem przed poszkodowanym 13-latkiem i jako pierwszy został uderzony ciągniętą przyczepką – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Bardzo poważne obrażenia
14-letni chłopiec, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, miał szczęście – nie odniósł istotnych obrażeń ciała. Natomiast 13-latek, który został uderzony bezpośrednio przez samochód, z bardzo poważnymi obrażeniami ciała, które od razu oceniono jako zagrażające jego życiu, został zabrany do szpitala w Częstochowie przez skierowany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
– Chłopcy jechali drogą z pierwszeństwem od strony miejscowości Sieraków, natomiast przed zdarzeniem wykonywali manewr skrętu w lewo, w drogę podporządkowaną, z której na wprost wyjeżdżał kierowca toyoty. Policjanci ustalili, że 66-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast od mężczyzny dodatkowo pobrano krew do badań toksykologicznych – dodaje rzeczniczka policji. Działania służb i tragiczny finał
W czynnościach realizowanych na miejscu zdarzenia przez policjantów z kłobuckiej drogówki udział brał również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli samochód z przyczepką oraz rowery biorące udział w zdarzeniu w celu zbadania ich przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane przez kłobuckich kryminalnych pracujących pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.
Mimo walki o życie ciężko rannego chłopca 1 lipca dotarły wiadomości, że wypadek, do którego doszło trzy dni wcześniej, ma jednak tragiczny finał. Pozostaje złożyć wyrazy współczucia bliskim chłopca.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Bez kategorii

Nowe e-wydanie tygodnika jest już dostępne!

Redakcja22 marca 2024

Zapraszamy na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

Marcin Syguda22 czerwca 2023

Koszykarski Klub Sportowy Basket Legnica w drodze po mistrzostwo III ligi

Marcin Syguda22 lutego 2023

Trwa konkurs dla kół gospodyń

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2023

ZUS szybko rozpatruje wnioski 500 plus

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2023

Kończy się ważność bonów turystycznych

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2022