Powiat

Rekord zakażeń w powiecie!

ARCH.
Rekord zakażeń w powiecie!

ZDROWIE. Zagrożenie koronawirusem w skali kraju maleje. My mamy pecha – bo u nas zakażonych jest coraz więcej

W kilku województwach, gdzie wcześniej były nawet spore dzienne wzrosty zakażonych, dziś przybywa co dobę po kilku chorych lub zgoła wcale. Negatywnie wyróżnia się w statystykach Śląsk, gdzie wirus rozprzestrzenił się w kopalniach. To daleko od nas i problem, choć to nasze województwo, mało nas dotąd dotyczył.
Mieliśmy jednak pecha, bo ognisko SARS-Cov-2 odkryto w Działoszynie, wśród pracowników firmy produkującej wyroby spożywcze, zatrudniającej kilkaset osób. W tym i mieszkańców naszego powiatu. Mieliśmy pecha, bo statystyki były u nas coraz lepsze i można było spokojnie wypatrywać końca kryzysu.
Stanu, w którym również ci, którzy nie negują zagrożenia na podstawie jakiejś samowiedzy, ale traktują je serio, będą mogli odetchnąć z ulgą. Po pojawieniu się ogniska wirusa w sąsiedztwie szybko zaczęto notować też kolejne zakażenia w powiecie kłobuckim. Zwłaszcza w sąsiadujących z gminą Działoszyn gminach Lipie i Popów. Tam obecnie jest największa grupa zakażonych w naszym powiecie. Liczby nie są obiektywnie bardzo wysokie – ale jednak w skali doświadczeń naszego powiatu zwracają uwagę. Wyskoczyła do góry także statystyka powiatowa. W środę mieliśmy u nas już 31 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem: 12 w gminie Popów, 9 w gminie Lipie. Ta statystyka potrafi w naszym powiecie rosnąć o kilka nowych zakażeń dziennie – gdy w innych regionach kraju takie wzrosty są notowane w całych województwach. Co to wszystko znaczy?
Niestety musimy nadal uważać. Każdy z potwierdzonym zakażeniem mógł przekazać wirusa nieświadomie innym osobom, których jeszcze nie ustalono . Jeśli ktoś z tych osób choruje z niewielkimi objawami, które może zignorować, to może też zarażać innych. Ślepy los przesądzi, czy wśród tak zarażonych znajdzie się osoba , która ma niesławne „choroby towarzyszące” i umrze. Sądzimy, że nikt by nie chciał, by taka osoba należała do grona jego bliskich.
Uważać warto także dlatego, że coraz więcej ludzi, nie mając żadnych ku temu kwalifikacji i wiedzy, neguje ustalenia i ostrzeżenia służb medycznych i sanitarnych. I głosi, że wirusa nie ma lub jest niegroźny. Te osoby z pewnością nie zachowują ostrożności. W takiej sytuacji rozsądne pozostaje troszczyć się o siebie. I doczekać, aż wreszcie zagrożenie faktycznie zmaleje. Miejmy nadzieję, że ognisko w sąsiednim powiecie jest ostatnim, które pojawiło się w naszej okolicy. (jar)
wykres6

Wzrost liczby zakażonych w powiecie w ostatnich dniach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024