Powiat, Kłobuck

Chcą dalszej rozbudowy pracowni CNC

Kłobuck chętnie użyje unijnych pieniędzy, z których nie skorzysta powiat sąsiedni. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Chcą dalszej rozbudowy pracowni CNC

EDUKACJA. Nowoczesna pracownia w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku może być rozbudowana dzięki dodatkowym środkom z puli Regionalnych Inwestycji Terytorialnych

Szkoła średnia na Zagórzu w Kłobucku już ma nowoczesną pracownię CNC, gdzie uczniowie mogą zdobywać umiejętności zawodowe poprzez praktyczne poznawanie pracy na sprzęcie tego rodzaju, jaki zastaną potem w warsztatach u pracodawców. To z pewnością jedna z lepszych inwestycji w oświatę zawodową w regionie w ostatnich latach, a powiatowy samorząd już nieraz miał okazję chwalić się jej zrealizowaniem. I istotną poprawą warunków kształcenia zawodowego, które taka pracownia zapewnia. Teraz pojawiła się szansa na dalszą rozbudowę tej cennej szkolnej bazy. Pracownia istniejąca już 2 lata powstała za 3 miliony. Ostatnio stało się jasne, że środków z RIT nie wykorzysta z kolei w całości powiat częstochowski (z którym w ramach subregionu korzystamy z tej samej puli środków RIT).
– Po rozmowie ze starostą częstochowskim uzgodniliśmy, że te 1,7 miliona środków unijnych, które były do wzięcia przez Częstochowę, byłyby do wykorzystania przez nasz powiat. Jeśli otrzymamy środki unijne, to z udziałem wkładu własnego za kolejne 2 miliony złotych chcielibyśmy w przyszłym roku zrealizować rozbudowę pracowni CNC. W tej chwili pracuje już nad tym nasz wydział inwestycji i dyrekcja szkoły Jedynki – komunikował podczas niedawnej sesji starosta Henryk Kiepura.
Wstępnie pomysł jest taki, by przystosować kolejną część hali i wstawić do niej dwie kolejne duże maszyny CNC. Powiększona w ten sposób baza szkoły mogłaby tym lepiej przygotowywać uczniów pod kątem potrzeb ich przyszłych pracodawców. Pozostaje kibicować, by zamierzenia udało się zrealizować. Sensownie przygotowana do zawodu młodzież to szansa uniknięcie ryzyka bezrobocia. I wartość dla lokalnej gospodarki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Kłobuck

Wojewoda odwiedził powiat

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2022

Są nagrody dla urzędników!

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2022

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Reżim sanitarny w starostwie to fikcja?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2021

Znów 7 chorych. Koronawirus nie odpuszcza

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2020

ZOZ bez wicedyrektorki

Jarosław Jędrysiak26 września 2018