Powiat, Kłobuck

Wojewoda odwiedził powiat

UM Kłobuck
Wojewoda odwiedził powiat

WIZYTA. W ubiegłym tygodniu kilka miejsc w powiecie kłobuckim odwiedził wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. W Kłobucku gościa podjął burmistrz Jerzy Zakrzewski. Wspólnie wizytowano inwestycje, w które zaangażowane są środki rządowe

Wraz z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem nasz powiat wizytowali inni politycy wysokiego szczebla: europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł Lidia Burzyńska, senator Ryszard Majer. Posła Szymona Giżyńskiego, który w naszym powiecie bywa często, a którego teraz zatrzymały obowiązki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowała dyrektor biura poselskiego Grażyna Matyszczak.
Burmistrz Kłobucka miał okazję przedstawić delegacji dwie inwestycje realizowane w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pierwsza z nich to budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Zadanie to dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska (Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej) w edycji na rok 2020. Koszty sięgają tu niemal siedmiu milionów, dofinansowanie – niemal dwóch. Druga z inwestycji to budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie, To zadanie dofinansowane jest ze środków tego samego funduszu, ale z edycji na rok 2021. Wartość zadania przekracza istotnie półtora miliona, a dofinansowanie zbliża się do 400 tysięcy złotych.
Jerzy Zakrzewski skwapliwie skorzystał z obecności polityków i wojewody, by poruszyć szereg ważnych tematów dotyczących gminy. Punktem obowiązkowym była tu oczywiście budowa obwodnicy Kłobucka. Ale poruszono też kwestię oczekiwanej już od lat przebudowy dróg wojewódzkich DW491 i DW492.
Dodajmy, że wizyta wojewody w powiecie zakończyła się spotkaniem z przedstawicielami tutejszych samorządów też właśnie w Kłobucku, w sali ratusza. I tu była jeszcze okazja omówić różne lokalnie ważne sprawy, które zależą nie tylko od naszych samorządów, ale i od wsparcia z wyższego szczebla rządowej administracji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Kłobuck

Są nagrody dla urzędników!

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2022

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Reżim sanitarny w starostwie to fikcja?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2021

Chcą dalszej rozbudowy pracowni CNC

Jarosław Jędrysiak23 czerwca 2020

Znów 7 chorych. Koronawirus nie odpuszcza

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2020

ZOZ bez wicedyrektorki

Jarosław Jędrysiak26 września 2018