Wręczyca Wielka

Dźgali go nożem, prawie zabili

Sceny jak w krwawym filmie kryminalnym rozegrały się w gminie Wręczyca. Tu jednak podejrzanych o dokonanie brutalnej napaści zatrzymano szybko.
Dźgali go nożem, prawie zabili

POLICJA. W stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala 33-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Padł ofiarą wyjątkowo brutalnej agresji dwóch innych mężczyzn. Sprawa traktowana jest w tej chwili jako usiłowanie zabójstwa

– Dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że do jednego z mieszkań we Wręczycy Wielkiej wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili mieszkającego tam 33-latka – referuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Oczywiście na miejsce od razu skierowano patrol interwencyjny. Policjanci pod wskazanym adresem znaleźli leżącego na podłodze zakrwawionego mężczyznę.
– Jak wynikało z ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat, po wtargnięciu do mieszkania 33-latka, zadało mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Następnie napastnicy w pośpiechu odjechali samochodem w nieznanym kierunku – podaje oficer prasowa policji. Mężczyzna poraniony podczas napaści w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
Akurat w podobnym czasie na policję trafiło też zgłoszenie kolizji drogowej, do której doszło całkiem niedaleko od mieszkania poranionego 33-latka.
– Opis samochodu sprawcy kolizji był zgodny z opisem samochodu, którym mieli uciec sprawcy napaści. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów i ich zatrzymali – dopowiada aspirant Wiącek-Głowacz.
Kogo zatrzymano?
Obaj mężczyźni, których zatrzymano w związku z brutalną napaścią na 33-latka, to mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka. Obaj byli pijani i w takim stanie trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli, następnego dnia usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Co więcej, młodszy z mężczyzn popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. On też dodatkowo usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym po alkoholu. Miał przy tym dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To wszystko dodatkowo obciąża, a oczywiście zarzut usiłowania zabójstwa ma tu największy kaliber. Naprawdę nie chciałoby się, żeby do takich zdarzeń dochodziło w naszym w gruncie rzeczy spokojnym powiecie.
– Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet dożywotniego więzienia – podsumowuje rzeczniczka kłobuckiej policji. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Wójt rozmawiała z prezes WFOŚiGW w Katowicach

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024