Powiat

Powinni zrobić więcej?

Radny pytał, czy starostwo ma wiedzę o dalszych planach GDDKiA co do dróg na naszym terenie.
Powinni zrobić więcej?

DROGI. Niedawno wycięto drzewa przy drodze krajowej pod Krzepicami. W samorządzie powiatowym padło pytanie, czego jeszcze oczekiwać po drogowcach z centrali

– W ostatnim okresie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadziła na drodze krajowej numer 43 remonty, wycinkę drzew. Czy starosta ma informację, czy to były wszystkie roboty u nas zaplanowane, czy też jeszcze jakieś inne będą prowadzone? – pytał Jerzy Kiepura.
Na pytanie radnego udzielił odpowiedzi starosta.
– Akurat o te działania, które przeprowadzono teraz, wnioskowaliśmy chyba z cztery lata temu. Występowaliśmy o tę wycinkę drzew. Bo temat ten był często podnoszony – tak na sesjach rady powiatu, jak i w gminie Krzepice – mówił na ostatniej sesji Henryk Kiepura.
Co do dalszych planów GDDKiA starosta jednak informacji nie posiada. Przy okazji zauważył jednak, że pewne działania drogowców odpowiedzialnych za drogi krajowe trzeba starać się przyspieszać.
– Gdy GDDKiA opóźniała się z wymalowaniem pasów po remoncie drogi na terenie gminy Opatów, kierowaliśmy w tej sprawie zapytania, pisma – przypomniał Henryk Kiepura.
Wedle pamięci starosty sytuacja trwała kilka tygodni. I na wyremontowanym odcinku, gdzie nie było po remoncie pasów, było dość niebezpiecznie. Brakowało rozdzielenia pasów ruchu. Na drodze tej kategorii i przy tej liczbie pojazdów takie ryzyko powinno być eliminowane niezwłocznie. Swego rodzaju ponaglenia ze strony powiatu, jak rozumiemy, odniosły skutek.
Na marginesie nie sposób nie dodać, że odcinek „krajówki” w rejonie Krzepic wymaga remontu i poprawy bezpieczeństwa. Takich zmian droga numer 43 doczekała się już na sporych fragmentach w gminie Kłobucku, częściowo też w gminie Opatów. Kawałek za Opatowem, jadąc w kierunku Krzepic, jest jednak nadal kilka miejsc niebezpiecznych, które wymagałyby głębszej ingerencji w konstrukcję drogi. Do wypadków dochodzi na skrzyżowaniu z drogą do Iwanowic Małych i Zwierzyńca. Duże prędkości i zła widoczność robią swoje. Niebezpieczni jest też bliżej Krzepic, na górce w lesie. No i być może czas by było w końcu przyznać, że organizacja ruchu i kontrola bieżąca zachowań kierowców na skrzyżowaniu obwodnicy Krzepic z drogą do Lipia pozostawiają wiele do życzenia. Tak to odbiera wielu kierowców. Zza kierownicy, nie zza biurka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024