Powiat

Złapali 36 jadących za szybko

36 złapanych. A akcje pomiaru prędkości odbywają się ostatnio co chwilę. Warto o tym wiedzieć.
Złapali 36 jadących za szybko

POLICJA. Drogówka nie żartuje. Liczba zatrzymywanych w związku z przekroczeniem prędkości to kilkadziesiąt osób w czasie jednej policyjnej akcji „Prędkość”. A akcje takie organizowane są ostatnio dosłownie co trochę

Ostatnio prędkości mierzone były intensywnie w weekend. – Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty – podaje rzeczniczka policji z Kłobucka, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Jakie żniwa zebrała drogówka? Ano – spore. Podczas prowadzonej akcji zatrzymano do kontroli 40 kierowców. Aż 36 przyłapano na tym, że przekroczyli dozwoloną prędkość. Konsekwencje takiego namierzenia są mało przyjemne i nietanie.
Po co taki zmasowany radarowy „atak” na kierowców? Chodzi o statystyki. Nie, nie te, ile mandatów trzeba wlepić, ale ile wypadków powodowanych jest przez niedostosowanie prędkości. Obok jazdy po alkoholu to główna przyczyna wypadków drogowych. Często także tych śmiertelnych. No i to dlatego mundurowi tak często ustawiają się w terenie z radarami i łapią tych, którzy mają „za ciężką” nogę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024