Powiat

Zapisz się do wydziału komunikacji

Urzędowe sprawy kierowcy i właściciela auta załatwimy bez straty czasu. Trzeba się zapisywać przez internet.
Zapisz się do wydziału komunikacji

URZĘDY. W sprawach związanych z dowodem rejestracyjnym pojazdu lub z prawem jazdy konieczna jest – w wielu wypadkach dobrze znanych kierowcom z praktyki – wizyta w powiatowym wydziale komunikacji. Miejsce to kojarzy się z kolejkami. A nie musi

Gęsty tłum w wydziale komunikacji, czekanie, nerwy, stracony czas. Któż z kierowców czy właścicieli pojazdów tego nie doświadczył przed laty? Już od dawna można tego uniknąć. A teraz w ogóle zrobić to bardzo łatwo.
Kto chciał wiedzieć, nie czekał
Możliwość zapisania się na taką urzędową wizytę w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kłobucku – czyli w gmachu przy ulicy Skorupki – uruchomiona została już na tyle dawno, że z pamięci trudno przywołać, ile dokładnie lat temu się to stało. W tych samych ostatnich latach wciąż jednak częstym widokiem były kolejki do okienek w tym tak kluczowym dla mieszkańców urzędzie. Gdy ktoś zarejestrował się do załatwienia sprawy zdalnie i wcześniej, mógł przyjść na umówioną godzinę. I wtedy podejść „do okienka” albo w ogóle bez oczekiwania, albo tylko chwilę, doczekawszy się, aż urzędnik do końca załatwi sprawę osoby, która była zapisana przed nim. Jednocześnie ktoś taki mógł widzieć, jak obok stoi długa kolejka podenerwowanych tych ludzi, którzy nie zapisali się na konkretny termin i przyszli „w ciemno”. Mogło się zdarzyć nawet usłyszeć pretensje, że oni czekają, a ktoś dopiero przyszedł – i jest załatwiony od ręki. Tymczasem każdy miał przecież możliwość zapisania się i uniknięcia kolejki. No ale… Trzeba choć trochę myśleć po nowemu, trzeba też czytać gazety, które o możliwości zapisywania się głośno „trąbiły”. Niewiedza kosztuje poświęcony czas – ten, który traci się w niepotrzebnej kolejce.
Wygodnie, przez internet
Teraz możliwości zapisu na wizytę, które promują władze powiatu, są jeszcze większe i – subiektywnie oceniając – znacznie łatwiejsze. Działa obecnie formularz rezerwowania wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kłobucku w elektronicznym systemie umawiania wizyt. System ten dostępny jest w internecie. Pod adresem bezkolejki.eu/powiatklobucki – który wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej. Co tam znajdziemy?
Przede wszystkim w taki sposób umówimy się na termin wizyty zarówno w sprawie dowodu rejestracyjnego, jak i prawa jazdy. Wybieramy, czy mamy do załatwienia rejestrację jednego pojazdu, wielu pojazdów, a może jego wyrejestrowanie, wymianę dowodu czy inne czynności, które są obowiązkowe. Możemy też wybrać jako cel wizyty sam odbiór dowodu rejestracyjnego. Co do praw jazdy – przez internetowy system umówimy wcześniej wizytę w sprawie odbioru takiego dokumentu, jego wymiany, zwrotu i szeregu innych powiązanych czynności.
Po wskazaniu celu wizyty dostaniemy do wyboru możliwe jej daty i godziny. Dalej podamy podstawowe swoje dane i kontakt. W ostatnim kroku zaakceptujemy regulamin i potwierdzimy naszą rejestrację. Korzyść jest oczywista. Zamiast przychodzić w ciemno i czekać godzinami, załatwimy sprawę co najmniej w przybliżeniu o takiej porze, na jaką się zapisaliśmy. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024