Region

Eksperci Akademii WSB na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. EECPOLAND.EU
Eksperci Akademii WSB na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

WYDARZENIE. XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Swoją obecność w debatach potwierdzają przedstawiciele biznesu, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy. Akademia WSB jest partnerem tego wydarzenia, a jej przedstawiciele wezmą udział w panelach dyskusyjnych

Przed nami kilkadziesiąt debat i trzy dni dyskusji dotyczących trendów i zjawisk o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju. Sesje dotyczyć będą m.in. zmian w systemie kształcenia, nowych kompetencji pracowników, zarządzania w czasie kryzysu oraz zdolności przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia.
12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), organizowana w szczególnych okolicznościach, odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Wyjątkowy charakter wrześniowego Kongresu wynikać będzie nie tylko z możliwości przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, ale także z szerszego wymiaru wydarzenia – stacjonarne sesje EEC transmitowane będą online. Więcej o środkach bezpieczeństwa podczas #EEC2020 tutaj.
Po raz kolejny do grona partnerów wydarzenia dołączyła Akademia WSB. W części poświęconej elastycznemu zarządzaniu jednym z panelistów będzie rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Eksperci porozmawiają o tym, jak organizacje zareagowały na pandemię, czy zdały egzamin z nieprzewidywalności oraz o tym, że zdolność przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia to istotny wyznacznik ich efektywności. Będzie także mowa o elastyczności działań, struktur oraz menedżmentu i załogi. Nie zabraknie również dyskusji o nowych kompetencjach pracowników, podatności na zmiany, samodzielności i delegowaniu zadań. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak łączyć permanentną gotowość do zmiany z konsekwencją w działaniu?
Z kolei w sesji pn. „Kadry dla cybergospodarki” będzie mowa o zmianach w systemie kształcenia – jego modelach, celach, wyzwaniach. Jak kształcić ludzi kreatywnych, elastycznych, wszechstronnych? Co powinien umieć „pracownik przyszłości”? Które specjalizacje i jakie warunki pracy są wyzwaniem dla edukacji? Między innymi na te pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci, wśród których zasiądzie dr Marcin Lis – prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostaną również poruszone tematy związane m.in. z kulturą i wartościami. Ekspertem Akademii WSB będzie dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna – prorektor ds. nauki i kształcenia, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych AWSB. Rozmowa dotyczyła będzie strat, ograniczeń i aktualnych problemów świata kultury. Eksperci poruszą też m.in. kwestie znaczenia kultury i jej instytucji dla życia społecznego, tożsamości, edukacji i rozwoju cywilizacyjnego.
Pełna agenda dostępna jest na stronie wydarzenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Region

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024