Przystajń, powiat

Chcą mieć maszt na flagę

Czy w danej gminie maszt stanie, a flaga na nim zawiśnie – przynajmniej w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” – zdecyduje też zaangażowanie mieszkańców. ARCH.
Chcą mieć maszt na flagę

AKCJA. Niedawno ogłoszono projekt „Pod biało-czerwoną”. W ramach tego programu rząd sfinansuje postawienie masztów i zawieszenie flag narodowych w tych polskich gminach, które do niego dołączą

Czy w danej gminie maszt stanie, a flaga na nim zawiśnie – przynajmniej w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” – zdecyduje też zaangażowanie mieszkańców. Bo to oni są aktywnymi uczestnikami projektu. Celem jest godne upamiętnienie polskiego zwycięstwa nad armią bolszewicką w roku 1920. No i przy okazji wyrażenie dumy z naszych barw narodowych i przywiązania do nich.
Udział w projekcie mogą brać wszystkie gminy powiatu kłobuckiego. Piszemy akurat o Przystajni – bo władze tej gminy zaapelowały do swych mieszkańców, by włączyli się w akcję i oddali głos na swoją gminę. W internecie. Potrzebne sto głosów poparcia. Oddaje się je elektronicznie, na stronie www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/. Zachęcamy! Flag narodowych u nas ciągle mało. A są kraje, gdzie spotyka się flagi państwowe niemal na każdym kroku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń, powiat

Odpady rolnicze też można zbierać

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020

Już pachnie świętami

Redakcja8 kwietnia 2017