Kłobuck

Wsparcie dla Znicza Kłobuck

Wsparcie przekazywane jest w ramach konkursów na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz promocji gminy przez sport. UM KŁOBUCK
Wsparcie dla Znicza Kłobuck

FINANSE. Gmina wesprze MLKS Znicz Kłobuck kwotą 50 tysięcy złotych

W kłobuckim magistracie podpisano umowę, na mocy której miasto wesprze Miejski Ludowy Klub Sportowy Znicz Kłobuck kwotą 50 tysięcy złotych. Wsparcie to jest efektem wcześniej złożonego przez klub wniosku w otwartym konkursie ofert na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz promocji gminy przez sport. Dodajmy, że tego typu procedury – otwarte konkursy ofert dotyczące tej samej tematyki – uruchamiane są standardowo w polskich gminach i dzięki nim gminy zlecają zadania związane z krzewieniem kultury fizycznej tym, dla których taka działalność jest codziennością. Środki te często trafiają właśnie do klubów sportowych. Znicz Kłobuck wyróżnia się tu natomiast tym, że jego pierwsza drużyna gra obecnie w IV lidze śląskiej, czyli na wyższym poziomie rozgrywek niż większość lokalnych klubów sportowych w gminach takich, jak tutejsze.
Umowę o wsparciu klubu przez miasto podpisał burmistrz Jerzy Zakrzewski, a ze strony Znicza – prezes Daniel Zalski i wiceprezes Piotr Kurasiński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024