Powiat

Wysyp pijanych za kółkiem

Jak pokazują te ostatnie przykłady, niektórych od jazdy po pijaku powstrzymać mogą chyba tylko kraty i ściany celi.
Wysyp pijanych za kółkiem

POLICJA. W ciągu zaledwie trzech dni kłobuccy policjanci zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi. Są też praktyczne konsekwencje jazdy po alkoholu. Aż trzech z zatrzymanych spowodowało w takim stanie zdarzenia drogowe

– Pomimo licznych apeli i działań, podczas których stróże prawa podkreślają, że wsiadając za kierownicę, jesteśmy odpowiedzialni za siebie, ale również bierzemy odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego, niestety w naszym powiecie w dalszym ciągu problemem są nietrzeźwi kierujący – podsumowuje te statystyki aspirant Joanna Wiącek-Głowacz z kłobuckiej policji. Niestety syzyfowa praca policji musi trwać dalej. A kogo spotka kara tym razem? Okazuje się, że czasem są to „typy niereformowalne”.
– Nieodpowiedzialni kierujący to mieszkańcy powiatu kłobuckiego, oleskiego i częstochowskiego. Najmłodszy ma 21 lat i obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a najstarszy 54 lata i zatrzymane 4 miesiące wcześniej prawo jazdy. Rekordzista miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu – podaje Wiącek-Głowacz.
Naszym zdaniem dla tych szczególnie opornych, którym jedna kara nie wystarczy, mamy w kraju miejsca bardziej odpowiednie i bardziej odosobnione niż drogi. Może czas na bardziej jednoznaczne wyroki?
Policji pozostaje ponawiać akcje wyłapywania takich delikwentów. Nam – bezwzględne zgłaszanie zaobserwowanych przypadków, zanim tacy kogoś na drodze zabiją. Skoro nie skutkują apele, skoro nie pomagają – jak widać w tych ostatnich przypadkach – nawet kary, to pozostaje wyłapywanie choć części z tych, którzy siadają za kierownicę po kielichu lub kufelku.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024