Powiat

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Wciąż liczba wykroczeń popełnianych przez kierowców – takich, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych – jest spora. Mimo ciągle ponawianych akcji kontroli.
Znów łapali przy przejściach dla pieszych

POLICJA. Policja ciągle ponawia akcje „Bezpieczny Pieszy” i intensywnie kontroluje zachowania kierowców wobec pieszych. Ciągle też okazuje się, że do wykroczeń dochodzi w tym zakresie bardzo często

Ostatnia chronologicznie taka akcja miała miejsce w poprzednią środę. Efekty?
– W czasie działań stróże prawa z kłobuckiej drogówki ujawnili łącznie 63 wykroczenia, z czego 55 zostało popełnionych przez kierowców łamiących przepisy w rejonie przejść dla pieszych – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Wśród odnotowanych wykroczeń rzuca się w oczy zwłaszcza przypadek kierowcy zatrzymanego w Miedźnie.
– Kilka minut przed godziną 16.00 mundurowi zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę mitsubishi, który jechał, w terenie zabudowanym, po ulicy Częstochowskiej w Miedźnie, w rejonie przejścia dla pieszych, z prędkością 103 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, otrzymał mandat karny 500 złotych, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy – informuje rzeczniczka policji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024