Kłobuck

Drogi chcą robić za rok

Drogi budowane w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych to z reguły inwestycje projektowane i realizowane solidnie. ARCH.
Drogi chcą robić za rok

INWESTYCJA. Kłobucki ratusz stara się o pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę dróg gminnych – i są to plany już na przyszły rok. Chodzi tu o środki z Funduszu Dróg Samorządowych

Magistrat kłobucki złożył dwa wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W obu przypadkach chodzi tu już o plany inwestycyjne i na rok przyszły, 2021.
– Pierwszy wniosek dotyczy ulicy Adama Mickiewicza w Kłobucku i jej przebudowy na odcinku o długości 575 m od skrzyżowania z ulicą Częstochowską do drugiego skrzyżowania z ulicą Ogrodową – poinformował podczas obrad radnych burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Mickiewicza na remontowanym odcinku uzyskałaby nową podbudowę i nawierzchnię, krawężniki oraz chodnik od ulicy Częstochowskiej do pierwszego skrzyżowania z ulicą Ogrodową.
– Drugi wniosek dotyczy całej długości ulicy Powstańców Śląskich w Kłobucku – uzupełnia burmistrz. Drogi budowane w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych to z reguły inwestycje projektowane i realizowane solidnie. Jakość obu wspomnianych ulic znacznie się więc poprawi. Oczywiście najpierw miasto musi dostać dofinansowanie do obu wniosków, potem przeprowadzić przetargi i tak dalej. O ile jednak będą środki z dofinansowania, procedury nie powinny wpłynąć na odkładanie inwestycji w czasie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024