Kłobuck

Parkowanie przy Harcerskiej

Chodzi o to, aby móc utworzyć w tym rejonie dodatkowe miejsca parkingowe. Zapowiedź takich działań ogłosił na wrześniowej sesji burmistrz Jerzy Zakrzewski. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Parkowanie przy Harcerskiej

INWESTYCJA. Kłobucki ratusz zleci projekt, który pozwoli na wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych

Dla przecinającej teren osiedlowy ulicy Harcerskiej zlecone zostanie wykonanie projektu, na podstawie którego możliwa będzie przebudowa ulicy. W tym przypadku chodzi konkretnie o to, aby móc utworzyć w tym rejonie dodatkowe miejsca parkingowe. Zapowiedź takich działań ogłosił na wrześniowej sesji burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Dziś wzdłuż harcerskiej jest dość dużo przestrzeni, którą dałoby się w części wykorzystać właśnie pod parkingi, jakich na terenie osiedli zawsze jest nie dość dużo. Ratusz wstępnie zakłada, że projekt, którego wykonanie aktualnie chce zamówić, będzie przewidywał wykonanie takich miejsc parkingowych wzdłuż całej ulicy Harcerskiej. Sprawy szczegółowe – to już w ramach samego projektu. Oczekuje się, że będzie on gotowy do końca listopada.
Obecnie miasto jest już na etapie rozstrzygnięcia przetargu na ten projekt. Otrzymało oferty od wykonawców i (gdy piszemy te słowa) ma do wyboru cztery, z których trzy mieszczą się w założonym budżecie. Czyli sprawa będzie mogła mieć dalszy bieg bez dodatkowych finansowych perypetii. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024