Kłobuck

Targowisko bez zmian

W Kłobucku uznano, że targowisko miejskie może więc nadal funkcjonować bez zmian. JAROSŁAWJĘDRYSIAK
Targowisko bez zmian

HANDEL. Niezależnie od wprowadzenia powiatu do strefy czerwonej magistrat zdecydował, by kłobuckie targowisko nadal było czynne

Jak pamiętamy, wiosną w okresie wprowadzania surowych ograniczeń spowodowanych obawami przed koronawirusem zamykano przejściowo wiele targowisk, w tym i to w Kłobucku. Obecnie na temat epidemii wiadomo więcej, a i wszyscy przywykli do szeregu ciągle pozostających w mocy ograniczeń w swobodnym codziennym funkcjonowaniu. Teraz, gdy liczba zakażeń rośnie, wielu poważniej traktuje też osobiste środki ochrony. W Kłobucku uznano, że targowisko miejskie może więc nadal funkcjonować bez zmian. Przy czym oczywiście zasadą pozostaje stosowanie się i na targowisku do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa i trzymanie się reguł wyznaczonych dla stosownej strefy zagrożenia wirusem. U nas są to ostatnio, jak obserwujemy, wahania między ograniczeniami strefy czerwonej i żółtej.
To, czy te powszechnie obowiązujące ograniczenia będą przestrzegane na targowisku w warunkach jego dotychczasowego funkcjonowania, będzie kontrolowane na bieżąco przez zarządcę obiektu, którym jest tutaj Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku.
Korzystanie z usług handlowych wiąże się obecnie z koniecznością zakrywania ust i nosa oraz ze stosowaniem rękawiczek jednorazowych lub (jak najczęściej jest w praktyce) środków do dezynfekcji rąk. W przypadku chorób przenoszących się drogą kropelkową rozsądne jest też unikanie tłoczenia się i przebywania w tłumie. Podczas zakupów wielu z nas już wyrobiło w sobie ten zwyczaj i w zasadzie nie sprawia on kłopotu – zresztą „pchanie się” nigdy nie było dobrze widziane. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024